Co za afera! Minister PiS przypadkiem ujawniła najbardziej strzeżoną tajemnicę

Co za afera! Minister PiS przypadkiem ujawniła najbardziej strzeżoną tajemnicę

Aktualna atmosfera panująca w PiS jest bardzo napięta, wczoraj odbyło się posiedzenie Sejmu w sprawie odwołania Beaty Szydło. Przy okazji wyszła na jaw jedna z największych tajemnic partii rządzącej.

Debata nad wotum nieufności wobec Beaty Szydło wyciągnęła na jaw wewnętrzne animozje między członkami rządu. PiS w mediach zawsze pokazuje się jako zjednoczona partia, której członkowie dogadują się niemal doskonale. Sprawia to wrażenie, że wszyscy członkowie rządu PiS stoją za sobą murem. Prawda jednak okazała się zupełnie inna. Skrywana dotąd tajemnica wyszła na jaw za sprawą minister Elżbiety Rafalskiej, która z mównicy podziękowała Beacie Szydło za ochronę jej pomysłów przed ministrem finansów. - Dziękuję pani premier, Beacie Szydło, za obronę mnie i moich pomysłów przed ministrem finansów - mówiła Rafalska.

Wewnętrzna afera w PiS

Wypowiedź Rafalskiej wprost uderzała w Mateusza Morawieckiego, który wtedy właśnie pełnił funkcję ministra finansów. W oczywisty sposób pokazuje to oś konfliktu panującego wewnątrz PiS. Morawiecki próbował zahamować projekty przedstawiane przez Rafalską. Dopiero po interwencji premier Beaty Szydło Rafalska mogła spokojnie działać i wprowadzać swoje wizje w życie. Konflikt między Morawieckim i Rafalską nie pasuje do wizji partii, jaki rząd chce przedstawić nam w mediach. Zawsze pokazują się niemal jako wielka rodzina, która jednogłośnie popiera swoje projekty i wspólne plany. Według wielu jest to tylko przedstawienie, które odgrywają przed kamerami posłowie PiS. Nie brak bowiem przesłanek, wedle których partia jest pełna wewnętrznych konfliktów między politykami i walk o wpływy. Ci trzymają to jednak w tajemnicy, aby zapobiegać doniesieniom o rozłamie wewnątrz PiS. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Do tego Kaczyński zmusza swoich posłów. „Płakali, ich rodziny straciłyby wszystko”
  2. Morawieckiego wryło! Został zdemaskowany, wystarczył telefon
  3. ONZ właśnie zmiażdżyło Polskę, Kaczyńskiego zamurowało
źródło: tokfm.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News