Większość Polaków za przyjęciem uchodźców z Bliskiego Wschodu
Wiadomości Pikio - 8 Września 2015

Większość Polaków za przyjęciem uchodźców z Bliskiego Wschodu

Jak wynika z przeprowadzonego przez Millward Brown sondażu większość Polaków opowiada się za tym by Polska i Kościół katolicki czynnie wzięły udział w przyjmowaniu i udzielaniu pomocy uchodźcom z Bliskiego Wschodu.

Wcześniej informowaliśmy o apelu papieża Franciszka, który poprosił by każda katolicka parafia przyjęła do siebie chociaż jedną rodzinę uchodźców z Syrii, Iraku i Afryki Północnej. Kościół katolicki w Polsce odpowiedział już na apel papieża stwierdzając, że nie jest w stanie samodzielnie zająć się tym problemem i będzie potrzebował współpracy władz świeckich. Jak już wiadomo pomocą dla uchodźców zajmie się najprawdopodobniej CARITAS przy współpracy państwa. Z przeprowadzonego sondażu wynika, że większość (64%) Polaków zgadza się z papieżem Franciszkiem i uważa, że Kościół katolicki powinien wziąć czynny udział w pomocy dla uchodźców poprzez zapewnienie im schronienia i opieki. Z apelem papieża nie zgadza się 26% respondentów a 10% nie ma zdania. Inny sondaż pokazuje, że 51% Polaków jest za otwarciem polskich granic dla uchodźców z Bliskiego wschodu, a 44% jest przeciwnego zdania. Jak także pokazały sondaże większość z nas uważa, że liczba przyjętych do Polski uchodźców nie powinna przekroczyć 2 tysięcy najbardziej potrzebujących osób. Dzisiaj także premier Ewa Kopacz po raz kolejny odniosła się do kwestii napływających do Europy uchodźców z Bliskiego Wschodu i nacisków zachodu na Polskę w sprawie przyjęcia jak największej ich ilości. Szefowa polskiego rządu powiedziała, że nasz kraj przyjmie uchodźców jednak wszyscy będą dokładnie weryfikowani i sprawdzani pod względem powodów przybycia do Europy (Polska nie będzie przyjmować "uchodźców ekonomicznych") oraz powiązań z islamskimi grupami terrorystycznymi tj. Państwo Islamskie.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh, źródło: Millward Brown/tvn
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News