Jak wynika z najnowszego badania IBRIS, niemal dwie trzecie Polaków jest przekonanych, że demokracja w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości jest zagrożona.

W opublikowanym w „Rzeczpospolitej” badaniu, 63% Polaków zgadza się z twierdzeniem, że demokracja w Polsce pod aktualnymi rządami jest zagrożona (m.in w kontekście sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego).

Jednocześnie 46% badanych wskazało, że najlepszym sposobem na zażegnanie sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego byłoby zaprzysiężenie sędziów wybranych przez poprzedni Sejm. 42% uważa, że należy zastosować się do zaleceń Komisji Weneckiej, a 41% chce publikacji ostatniego wyroku TK, który stwierdził niekonstytucyjność nowelizacji ustawy o Trybunale autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreśla „RP” aktualny wynik – w porównaniu z ubiegłymi miesiącami – wskazuje na wzrost takiej postawy wśród społeczeństwa.

W tym samym czasie został opublikowany sondaż, według którego 57% Polaków uważa, iż prezydent Andrzej Duda – wbrew swoim wyborczym zapowiedziom – nie jest „prezydentem wszystkich Polaków”.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24/rzeczpopolita/wp

...

Zobacz również