Fani mogą dostać zawału. Beata Tyszkiewicz jest spokrewniona z...

Fani mogą dostać zawału. Beata Tyszkiewicz jest spokrewniona z...

Wiek Beaty Tyszkiewicz: 79 lat

Data urodzenia: 14 sierpnia 1938 r. Miejsce urodzenia: Wilanów, Warszawa Wzrost: nieznany Waga: nieznana Beata Tyszkiewicz to bez wątpienia jedna z nielicznych polskich celebrytek, które ciągle trzymają klasę. Ile ma lat? Gdzie i kiedy się urodziła? Na co choruje, z jakiego powodu była w szpitalu i dlaczego odeszła z Tańca z Gwiazdami? W tym tekście znajdziecie odpowiedzi na te i wszystkie inne pytania związane z legendarną polską aktorką. To najbardziej kompletny tekst na jej temat, jaki znajdziecie w sieci.

Beata Tyszkiewicz - dzieciństwo, miejsce urodzenia, rodzice, wojna i... szlachectwo

Beata Tyszkiewicz urodziła się na warszawskim Wilanowie, 14 sierpnia 1938 roku. Obecnie ma więc 79 lat. Co ciekawe, Beata Tyszkiewicz pochodzi ze szlacheckiego rodu, który posługuje się herbem Leliwa. Wcześniej pieczętował się nim między innymi... Juliusz Słowacki! Choć obecnie wielu może zazdrościć Beacie Tyszkiewicz statusu i pieniędzy, jej dzieciństwo nie było różowe. Urodziła się tuż przed wojną, a jej rodzina została rozbita. Ojciec Beaty Tyszkiewicz - Krzysztof Maria Tyszkiewicz - wyemigrował do Anglii, a z córką spotkał się dopiero wiele, wiele lat później, kiedy ta była już dorosła. Jej matka, Barbara, miała jeszcze 4 lata młodszego od Beaty Tyszkiewicz Krzysztofa. Nie jest to jednak jedyny brat celebrytki. Rodzina zdecydowała się bowiem zaadoptować innego chłopca, Janusza.

Trudna edukacja i (prawie)zakazane wykształcenie

Do jakiej szkoły chodziła Tyszkiewicz? Znana dziś aktorka, dzieciństwo spędziła w podstawówce w Jeleniej Górze. Ze względu na arystokratyczne pochodzenie miała po jej ukończeniu duży problem, aby dostać się do gimnazjum w Karpaczu. Aby w końcu się to udało, matka Barbara musiała zainterweniować w Ministerstwie Kultury i Sztuki. Po ukończeniu gimnazjum, Beata Tyszkiewicz przeniosła się pod Warszawę, do Lasek. Tam matka posłała ją do liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie. W 1954 roku zaczęła pracę nad debiutanckim filmem, co niestety negatywnie odbiło się na jej wynikach w nauce. W efekcie, zdecydowano o jej przeniesieniu. Beata Tyszkiewicz trafiła do Zakonu Sióstr Szarych Urszulanek w Milanówku, a potem - do Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

Widowiskowa kariera. W ilu i w jakich filmach zagrała Tyszkiewicz?

Podczas swojej imponującej kariery Beata Tyszkiewicz zagrała w około 100 produkcjach, zarówno telewizyjnych serialach jak i pełnometrażowych filmach. W historii kinematografii zapisała się zwłaszcza widowiskowym debiutem. Jej pierwszy film? Zemsta w reżyserii Bohdana Korzeniewskiego i Antoniego Bohdziewicza. Tyszkiewicz zagrała tam rolę Klary. Inne znane produkcje z Beatą Tyszkiewicz:
 • Rękopis znaleziony w Saragossie
 • Marysia i Napoleon
 • Zaduszki
 • Samson
 • Popioły
 • Wszystko na sprzedaż
 • Lalka
 • Plac Zbawiciela
 • Zakochani
 • Ryś
 • Listy do M.
 • Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości
 • Sprawiedliwy
 • Studniówk@
 • Stawka większa niż życie
 • Polskie drogi
 • Ekstradycja
 • 13 posterunek
 • Trędowata
 • Na dobre i na złe
 • Plebania
 • Dom niespokojnej starości
 • Magda M.
 • Teraz albo nigdy
 • Niania

Pierwsze małżeństwo z Andrzejem Wajdą

Trudno nie zauważyć, że podczas swojej imponującej kariery Beata Tyszkiewicz wielokrotnie występowała w filmach reżyserowanych przez Andrzeja Wajdę. Nie powinno dziwić, że te dwie wielkie osobowości polskiego kina wreszcie wpadły sobie w oko. Wajda był wtedy żonaty z Zofią Żuchowską, jednak i tak postanowił nawiązać romans z młodą i piękną aktorką. W 1966 roku Beata Tyszkiewicz zaszła w ciążę, a Wajda zostawił Żuchowską, żeby ożenić się z "Tyszką".

Jak nazywa się i co robi córka Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy?

Karolina - to imię wybrali dla niej rodzice. Karolina jest jedynym dzieckiem słynnego reżysera i jedną z dwóch córek aktorki. Mało kto wie, że Karolina była wcześniakiem i skończyła studia prawnicze. Nie poszła jednak w ślady sławnych rodziców i od filmu trzyma się z dala. Czym obecnie zajmuje się Karolina? Stadnina koni w Głuchych jest prowadzona właśnie przez nią. Według plotek, ośrodek boryka się z problemami finansowymi, jednak trudno stwierdzić, ile jest w nich prawdy.

Pierwszy rozwód Beaty Tyszkiewicz

Niestety, okazał się, że para lepiej współpracowała na planie niż poza nim. Kłócili się często, a aktorka wyrzuciła reżysera z domu. Co ciekawe, był to ten sam dom, w którym lata wcześniej narodził się Cyprian Kamil Norwid. Jaki był powód rozwodu Wajdy i Tyszkiewicz? Spekuluje się, że aktorka miała już wtedy  romans z Orzechowskim. Poźniej wielokrotnie w wywiadach żałowała, że tak potoczyła się ich wspólna historia. Kiedy Tyszkiewcz wzięła rozwód? Oficjalnie jej pierwsze małżeństwo zakończyło się 29 października 1969 roku.

Życie prywatne po rozwodzie z Andrzejem Wajdą

Chociaż rozwód był dla niej dużym ciosem, Tyszkiewicz postanowiła spróbować małżeństwa jeszcze dwukrotnie. Dwa lata później wyszła za mąż za Witolda Orzechowksiego. Kim jest Witold Orzechowski, były mąż Beaty Tyszkiewicz? Także reżyserem, choć o nieporównywalnie mniejszych osiągnięciach niż Andrzej Wajda. Orzechowskiego można kojarzyć m. in. z miniserialu Kariera Nikodema Dyzmy czy filmu Kobiety bez wstydu. Orzechowski i Tyszkiewicz rozeszli się, a aktorka związała się z Jackiem Padlewskim. Z jakiego powodu aktorka wzięła rozwód Witoldem Orzechowskim? - Małżeństwo z Witkiem było jednak przypadkowe i któregoś dnia tak po prostu doszłam do wniosku, że nic do niego nie czuję - uzasadnia. - Wtedy też do Warszawy zjechał z Francji mój ukochany z lat młodzieńczych, Jacek Padlewski. Teraz już był architektem. On dopiero co rozstał się z żoną, ja miałam kryzys w małżeństwie. Wróciło młodzieńcze zauroczenie. Ale historia się powtarzała. Ja nadal byłam w ciągłych rozjazdach. Grałam w wielu zagranicznych filmach, jeździłam na festiwale. On pracował dużo, ale odwiedzał mnie w Polsce. Pomimo to postanowiliśmy spróbować być razem. Po wielu doświadczeniach z poprzednich małżeństw byłam pewna, że nam się uda - kontynuuje.

Małżeństwo z Jackiem Padlewskim. Kim jest druga córka Beaty Tyszkiewicz, Wiktoria Padlewska?

Mało kto wie, że druga córka Beaty Tyszkiewicz, która nazywa się Wiktoria, przyszła na świat jeszcze przed zawarciem przez nią trzeciego małżeństwa. Kim jest Jacek Padlewski, trzeci mąż Beaty Tyszkiewicz? To architekt z Francji. Beata przeprowadziła się dla niego do Marsylii, jednak nieustannie tęskniła za Polską - za rodzinnym domem i pracą... po prostu się nudziła. Także i ten związek nie okazał się sukcesem. Tyszkiewicz jednak się nie przejęła. Jak sama mówi, dla niej najważniejsze są i zawsze były córki - Wiktoria i Karolina. Czym zajmuje się Wiktoria Padlewska? Także i ona nie poszła w ślady mamy. Zamiast zostać aktorką, woli pracować jako blogerka kulinarna. Poza blogiem, pisze też własne książki kucharskie. Wyjechała z Polski już lata temu. Razem z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w szwajcarskiej Lozannie.

Taniec z Gwiazdami

Poza karierą aktorską, Beata Tyszkiewicz zrobiła prawdziwą furorę jako jurorka w programie "Taniec z Gwiazdami." Pracę dostała w 2005 roku, a widzowie mogli cieszyć się jej obecnością aż przez 12 edycji. Dlaczego Tyszkiewicz odeszła z Tańca z Gwiazdami? Jak się okazuje, na dalszy udział w programie nie pozwalało jej już zdrowie. - To bardzo wymagający program. Bo to nie tylko dwie godziny na wizji, ale też próby i inne długie nagrania. Na pewno będę tęsknić, to z resztą będzie chyba tęsknota obopólna - mówiła rozżalonym fanom, kiedy okazało się, że nie poprowadzi tegorocznej edycji. 8. sezon Tańca z gwiazdami (licząc wyłącznie edycje wydawane przez Polsat, gdyż wcześniej na antenie TVN wyemitowanych zostało jeszcze 13 wcześniejszych sezonów tanecznego show), w którym bierze udział m. in. kontrowersyjny Popek.

Choroba Beaty Tyszkiewicz. Co jej dolega, dlaczego trafiła do szpitala?

W zeszłym roku Polskę obiegła smutna wiadomość o tym, że Beata Tyszkiewicz trafiła do szpitala. Niestety, ale okazało się, że przeżyła rozległy zawał mięśnia sercowego. Na co jest chora? Co ciekawe, lekarze początkowo myśleli, że Beata Tyszkiewicz ma raka. Okazało się jednak, że aktorka jest uczulona na gluten - Na raka nie chorowałam. Lekarze po prostu nie mogli odkryć, że jestem uczulona na gluten, a efekty i objawy są podobne. Robili mi wszystkie badania, ale nie zrobili tego jednego, które wskazałoby prawdę. Dopiero potem okazało się, że to jednak nie rak, ale uczulenie. Tak bywa czasami. Taką mamy medycynę... - załamuje ręce Tyszkiewicz. Aktora nie miała więc wyjścia i na dobre odstawiła potrawy z glutenem. co robi karolina wajda Dlaczego wajda i tyszkiewicz wzięli rozwód? Andrzej Wajda - małżeństwo i rozwód z Beatą Tyszkiewicz
 1. Przerażająca historia Beaty Tyszkiewicz o śmierci matki. "Nigdy sobie tego nie wybaczę."
 2. Tyszkiewicz zrozpaczona. To najgorszy dzień w jej życiu
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News