Według medialnych doniesień Electronic Arts miałoby prowadzić rozmowy na temat przejęcia firmy CD Projekt Red, twórców najsłynniejszej polskiej gry komputerowej – „Wiedźmin”.

O sprawie jako pierwszy poinformował dsogaming.com, serwis powołuje się na maila, którego otrzymali od animowego informatora. W mailu czytamy: „Jestem pracownikiem CD Projekt Red i mam dla was kilka złych informacji. Zarządzający naszą firmą prawdopodobnie rozmawiają z firmą Electronic Arts na temat potencjalnego przejęcia naszej firmy. Przedstawiciele Electronic Arts właśnie odwiedzają naszą firmę i rozmawiają z przedstawicielami zarządu. Nie mamy zamiaru wypuszczać w najbliższym czasie żadnej gry, wiec na pewno nie chodzi o umowę dot. dystrybucji. Jedynym zatem możliwym powodem spotkania może być chęć kupna CD Projekt Red przez EA”.

Informacja ta została zdementowana przez prezesa zarządu CD Projekt, Adama Kicińskiego: „Zwykle nie komentujemy plotek, jednak ta o sprzedaży naszego studia zatoczyła już za duże kręgi i czas ją zdementować. W imieniu swoim i całego zarządu oznajmiam: Nie, nie prowadzimy rozmów dotyczących sprzedaży CD PROJEKT RED ani GOGa.

A przy okazji, dokument potwierdzający wiarygodność źródła nie jest prawdziwy…”

Jeszcze przed pojawieniem się tego oświadczenia sprawę skomentował rzecznik CDP, Marcin Momot. W swoim tweecie zaprzeczył on planom sprzedaży firmy.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również

źródło: forsal.pl
jo