Wiedźmin
www.flickr.com
Wiadomości Pikio - 15 Września 2015

"Wiedźmin" pod szyldem EA? CD Projekt dementuje

Według medialnych doniesień Electronic Arts miałoby prowadzić rozmowy na temat przejęcia firmy CD Projekt Red, twórców najsłynniejszej polskiej gry komputerowej - "Wiedźmin".

O sprawie jako pierwszy poinformował dsogaming.com, serwis powołuje się na maila, którego otrzymali od animowego informatora. W mailu czytamy: „Jestem pracownikiem CD Projekt Red i mam dla was kilka złych informacji. Zarządzający naszą firmą prawdopodobnie rozmawiają z firmą Electronic Arts na temat potencjalnego przejęcia naszej firmy. Przedstawiciele Electronic Arts właśnie odwiedzają naszą firmę i rozmawiają z przedstawicielami zarządu. Nie mamy zamiaru wypuszczać w najbliższym czasie żadnej gry, wiec na pewno nie chodzi o umowę dot. dystrybucji. Jedynym zatem możliwym powodem spotkania może być chęć kupna CD Projekt Red przez EA”. Informacja ta została zdementowana przez prezesa zarządu CD Projekt, Adama Kicińskiego: "Zwykle nie komentujemy plotek, jednak ta o sprzedaży naszego studia zatoczyła już za duże kręgi i czas ją zdementować. W imieniu swoim i całego zarządu oznajmiam: Nie, nie prowadzimy rozmów dotyczących sprzedaży CD PROJEKT RED ani GOGa.A przy okazji, dokument potwierdzający wiarygodność źródła nie jest prawdziwy..."Jeszcze przed pojawieniem się tego oświadczenia sprawę skomentował rzecznik CDP, Marcin Momot. W swoim tweecie zaprzeczył on planom sprzedaży firmy.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: forsal.pljo
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News