Jak wynika z przeprowadzonego przez MEC badania, najchętniej widzianymi przez widzów telewizji publicznej prowadzącymi programy informacyjnymi są Monika Olejnik, Tomasz Lis i Maciej Orłoś. Jak zwykle podkreślamy, że DO KAŻDEGO SONDAŻU NALEŻY PODCHODZIĆ Z DYSTANSEM. O sprawie pisze branżowy serwis wirtualnemedia.pl

W badaniu przeprowadzonym przez dom mediowy MEC zapytano Polaków kogo widzieliby w roli prowadzących programów informacyjnych i publicystycznych telewizji publicznej. Najwięcej odpowiedzi padło na – pracującego już w TVP – Macieja Orłosia (35%). Po 25% wskazań otrzymali Tomasz Lis, z którym po zmianie kierownictwa stacji nie przedłużono umowy oraz Monika Olejnik pracująca dla konkurencyjnych mediów. Nie wiele mniej głosów otrzymali Kamil Durczok oraz Justyna Pochanke.

Z wyników badania dowiadujemy się również, że Polacy najchętniej wspieraliby (płacąc abonament) produkcje filmowe telewizji publicznej (39%), produkcje dokumentalne tj. przyrodnicze i podróżnicze (37%) oraz programy edukacyjne (34%). Wskazywane były także programy o tematyce historycznej, sportowej, informacyjnej, kulturalnej, seriale, teatr oraz produkcje dla dzieci i młodzieży.

41% Polaków uważa, że finansowego wsparcia od państwa powinny uzyskiwać zarówno telewizja publiczna jak i stacje komercyjne. O jeden procent mniej badanych jest zdania, że takie wsparcie należy się jedynie TVP. Większość pytanych jest z kolei zgodna, że wsparcie z budżetu państwa powinno płynąć wyłącznie do polskich stacji telewizyjnych.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wirtualne media

...

Zobacz również