Fatalna passa Widzewa trwa
Wikipedia
Piotr Bernaciak - 14 Kwietnia 2019

Fatalna passa Widzewa trwa. Kibice drżą o awans po kolejnym remisie

Widzew Łódź zremisował na kolejnym spotkaniu, w związku z czym, fatalna seria drużyny trwa. Wiele wskazuje na to, że walka łodzian o awans do Fortuna 1 Ligi będzie trwała do ostatniej kolejki, choć wiele osób przewidywało, że uda im się wywalczyć awans na wiele spotkań przed zakończeniem sezonu.

Widzew Łódź zaliczył już siódmy remis z rzędu, choć trudno uwierzyć w tak fatalną passę klubu z Alei Piłsudskiego. Łodzianie mieli być zdecydowanym faworytem i bez problemu radzić sobie w meczach z rywalami także na wiosnę, jednak po rozpoczęciu rundy wiosennej drużyna wciąż nie potrafi przełamać się. Zwolnienie Radosława Mroczkowskiego miało być odpowiedzią na słabą grę i motywacją do jej poprawy, jednak wciąż do tego nie doszło.

Nowym trenerem zespołu został Jacek Paszulewicz, który jeszcze niedawno miał okazję pracować na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Nowy trener nie potrafił jednak osiągnąć zwycięstwa w swoim debiucie, bowiem Widzew zremisował z Pogonią Siedlce i może obawiać się o swoją pozycję w tabeli. Wszystko wskazuje bowiem na to, że do ostatniej kolejki trzeba będzie walczyć o awans.

Hurkacz nie dał radyHurkacz nie dał rady. Porażka Polaka z 13. rakietą świataCzytaj dalej

Widzew remisuje siódmy mecz z rzędu

Łodzianie są zdecydowanym faworytem rozgrywek i od początku wszyscy twierdzili, że uda im się zdeklasować rywali i zapewnić sobie awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy już na kilka tygodni przed zakończeniem sezonu. Obecnie jednak wiele wskazuje na to, że przenosiny do wyższej ligi uda się wywalczyć, jednak z pewnością nie będzie to tak oczywiste, jak myśleli kibice.

Widzew zanotował siedem remisów z rzędu, ale wobec przewagi z poprzedniej części sezonu wciąż jest drugi w tabeli i zajmuje miejsce, które premiuje awansem. Dziś pojawiła się szansa na dogonienie lidera, Radomiaka Radom, jednak łodzianie zremisowali u siebie z Pogonią Siedlce. Wynik spotkania otworzył Daniel Mąka, jednak na dziesięć minut przed końcem meczu wyrównał Adam Mójta.

Widzew coraz bliżej awansu

Na boisku w Łodzi oglądać mogliśmy wielu zawodników z przeszłością w najlepszych klubach w Polsce, ale kibice nie byli zadowoleni z powodu wyniku. Styl z pewnością nie napawał optymizmem. Sympatycy klubu mogą być jednak spokojni o awans, który najpewniej uda się wywalczyć nawet pomimo kompromitującej serii.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News