Agent Tomek stał się znany za sprawą prowokacji CBA, przeprowadzonej wobec posłanki PO – Beaty Sawickiej. Później zaangażował się w politykę, a nawet został posłem z ramienia PiS. Teraz jego kariera polityczna mści się na nim w przykry sposób.

Tomasz Kaczmarek, były agent CBA znalazł się pod obstrzałem. To za sprawą wojewody warmińsko-mazurskiego, który domaga się od niego zwrotu 1,4 mln zł. Pieniądze pochodzą z dotacji, jakie otrzymało od województwa Stowarzyszenie ECWS Helper, należące do byłego posła.

Zdaniem urzędników podległych wojewodzie stowarzyszenie źle zarządzało finansami i sprzeniewierzyło ogromną część dotacji, jaką otrzymało. Ogromne kwoty były wydawane na wynajem luksusowych samochodów od spółek powiązanych z zarządem Stowarzyszenia.

– Z raportu wynika też, że Kaczmarek nie oszczędzał na wynagrodzeniach dla kierownictwa – tylko w domu w Jedwabnie aż 37 proc. kosztów to pensje szefów! – Można przeczytać w Fakcie, w którym ukazał się na ten temat artykuł i wywiad z Agentem Tomkiem.

Zdaniem Kaczmarka finanse stowarzyszenia są przejrzyste, a wszystko było prowadzone zgodnie z prawem. Kontrolę i zakwestionowanie finansów organizacji zrzuca na zemstę polityczną.

– Od dłuższego czasu otwarcie krytykowałem przedstawicieli PiS w urzędzie wojewódzkim, którzy prowadzili kontrole, chcąc za wszelką cenę zerwać umowy na prowadzenie placówek – stwierdził były poseł PiS.

Zdaniem polityka także opowiedzenie się po stronie prezydenta w sporze o reformę sądownictwa bardzo mu zaszkodziło.

– Już od 2015 roku poróżniłem się z niektórymi moimi olsztyńskimi kolegami z PiS, ponieważ miałem odmienne od nich zdanie. Krytyka partii rządzącej odbija mi się teraz czkawką – skwitował Tomasz Kaczmarek.

Jeśli kontrole się potwierdzą, sprawa może trafić do sądu, a były agent może spodziewać się odpowiedzialności karnej.

...

Zobacz również