Tego chyba nikt się nie spodziewał. Wicepremier w rządzie Beaty Szydło, Jarosław Gowin postanowił skrytykować niemal wszystkie pomysły Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Jarosława Gowina, Polska nie jest w stanie wytrzymać jednoczesnej obniżki podatków, wieku emerytalnego oraz socjalnego rozdawnictwa pieniędzy. Według wicepremiera, plany PiS są niespójne i doprowadzą polską gospodarkę do ruiny.

– Nie da się jednocześnie obniżyć wieku emerytalnego, realizować 500+ i wprowadzać dla wszystkich kwotę wolną w wysokości 8 tys. Musimy przyspieszyć tempo rozwoju gospodarczego – mówił Gowin

Jak dodaje, jednym z największych problemów jest obecnie ZUS, który w praktyce pozostaje bankrutem od wielu lat.

– To jest osobna sprawa, niepowiązana z kwestią wieku emerytalnego. Uważam, że na dłuższą metę obecny system emerytalny jest dysfunkcjonalny. Ja mam trójkę dwudziestoparoletnich dzieci i żadne z nich nie wierzy w to, że kiedyś będzie dostawało emeryturę z ZUS. – dodaje

Gowin zapowiedział również, że poprze prezydencki projekt obniżki kwoty wolnej od podatku ale tylko wtedy, jeśli rząd zgodzi się na zwiększenie wolności gospodarczej.

– Polityka to nie jest sfera marzeń, tylko to jest sfera realiów i granice manewru są tutaj ograniczone – komentuje.

źródło: gazeta

...

Zobacz również