Wiceminister zdrowia przekazał niepokojące informacje. W wielu przypadkach nie widać poprawy

Wiceminister zdrowia przekazał niepokojące informacje. W wielu przypadkach nie widać poprawy Źródło: screen/Wirtualna Polska

Wiceminister zdrowia w ostatni m wywiadzie skomentował wyjątkowo niepokojące doniesienia na temat jednego ze sposobów leczenia COVID-19. Okazuje się, że wiele krajów raportowało, że lekarstwo nie daje pozytywnych wyników, a stan zdrowia pacjentów wcale się nie poprawia. Wiemy, kiedy na ten temat opinię wyda Ministerstwo Zdrowia.

Wiceminister zdrowia gościł ostatnio w programie Wirtualnej Polski, w którym za pośrednictwem wideokonferencji odpowiadał na pytania dziennikarzy. Jednym z tematów miał być lek do niedawna wykorzystywany w walce z COVID-19. Okazuje się, że badania nie dają zbyt pozytywnych wyników.

Popularny lek na koronawirusa nie daje oczekiwanych efektów

Jednym z leków miała być chlorochina, której według pewnych źródeł miał używać Donald Trump. Do leczenia COVID-19 wykorzystywano już wiele medykamentów - z różnych skutkiem - ale fakt, że używał jej prezydent USA, mógł napawać optymizmem. Niestety, w praktyce okazało się, że jest zgoła inaczej.

Prestiżowy magazyn naukowy "The Lancet" opublikował na swoich łamach badania naukowe zespołu badawczego z Brigham. Niestety, okazało się, że nie tylko nie odnotowano żadnej poprawy. Okazało się, że sam lek jest dosyć niebezpieczny, bo zwiększa ryzyko chorób serca u zażywających go pacjentów.

Wiceminister zdrowia na temat dalszego stosowania tego leku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Doniesienia są dość niepokojące. Prezydent Stanów Zjednoczonych podobno ten lek zażywał, ale naukowcy są sceptyczni. My czekamy na dokładne informacje, czy dalej rekomendujemy, by ten lek stosować - przyznał wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dzisiaj grzeje: 1. Pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Władze potwierdziły, sytuacja się bardzo komplikuje
2. Na cmentarzach pojawiły się dziwne kartki. Ich treść przyprawia o dreszcze

Chlorochinę wycofano już z leczenia COVID-19 we Włoszech, Francji oraz Belgii. Jak przyznaje wiceminister zdrowia, jeśli lek faktycznie nie pomaga, trzeba go ograniczyć. Jeszcze w tym tygodniu ma zostać wydana rekomendacja leku przez Ministerstwo Zdrowia i to od tego zależy, czy będzie dalej stosowany podczas leczenia zakażenia koronawirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka mówiła wszystkim, że jej syn zaginął. Policja odkryła jednak wstrząsającą prawdę
  2. Zbigniew Boniek chwycił mikrofon i wprawił Polaków w euforię. Kibice mogą wrócić na stadiony już niebawem, padła data
  3. Od jutra kierowca może otrzymać ogromną karę. Wystarczy, że zapomni o jednej rzeczy
  4. Minister Zdrowia wyznał prawdę. Powiedział, jakie jest prawdopodobieństwo spotkania zakażonej osoby
  5. Rutkowski usłyszał wiadomość o śmierci. Mężczyzna miał wyznać całą prawdę
  6. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje

Źródło: Portal ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News