Rozmowa Mazurek vs Jaki podbija sieć. "Jaki bezlitośnie zniszczony, to powinno być nielegalne" (VIDEO)

Rozmowa Mazurek vs Jaki podbija sieć. "Jaki bezlitośnie zniszczony, to powinno być nielegalne" (VIDEO) Źródło: fot. youtube.com/filmyrmf24

Patryk Jaki został wypunktowany przez Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Wiceminister sprawiedliwości kompletnie się pogubił, gdy redaktor zaczął pytać go o nepotyzm. Wywiad przejdzie do klasyki dziennikarstwa. Warto przypomnieć, że  Mazurek jest konserwatywnym dziennikarzem i publicystą. 

W wywiadzie udzielonym na antenie radia RMF FM Patryk Jaki opowiadał o komisji weryfikującej reprywatyzacje w Warszawie. Wiceminister mówił, że w ten sposób zostanie przywrócona elementarna sprawiedliwość.

-Myślę, że z początkiem pierwszego kwartału przyszłego roku komisja weryfikująca reprywatyzację będzie mogła przywracać elementarną sprawiedliwość. (…) Jest tak skonstruowana, żeby trwało to dużo krócej, niż trwałoby przed sądami powszechnymi - mówił Jaki.

W pewnym momencie redaktor zapytał wiceministra czy pamięta, jak zwalczał nepotyzm i kolesiostwo w czasach koalicji PO-PSL. Jaki nerwowo chciał uciec od pytania, natomiast prowadzący zaczął dopytywać o jego ojca, który jest prezesem wodociągów w Opolu.

Następnie przypomniał, że wiceprezydentem Opola jest Marcin Rol, asystent Jakiego. Wtedy wiceminister oburzył się i zarzucił dziennikarzowi powtarzanie argumentów za "Gazetą Wyborczą". Gość wywiadu po chwili próbował nerwowo wytłumaczyć się z oskarżeń. A gdy to nie przyniosło efektów nazwał całą sytuacje nieuczciwą.

Pamięta pan, jak pan zwalczał nepotyzm i kolesiostwo za PSL i PO? - zapytał Mazurek.

Pamiętam, i coś czuję, do czego chce pan nawiązać. Od kwietnia prezesem wodociągów w Opolu jest Ireneusz Jaki. To ojciec, prawda? No tak, a co to ma wspólnego z władzą, którą my przejmujemy?

Wtedy Mazurek przypomniał, że asystent Jakiego to wiceprezydent Opola. Spytał czy nie jest to dokładnie to samo co robiło PO. 

- No nie jest, powtarza Pan argumenty za "Gazetą Wyborczą", niesprawdzone...

- No błagam, czy Ireneusz Jaki od kwietnia jest prezesem wodociągów? Oczywiście, że jest. Dziękuję. Podsumowując Panie Ministrze, wyglądało to tak, że Pański ojciec został z tej pracy zwolniony, ale przywrócony za rządów pańskich kolegów, między innymi wiceprezydenta Rola, oraz prezydenta, którego Pan popierał. Patryk Jaki po raz kolejny zarzucił prowadzącemu, że mu się coś pomyliło...

Internauci napisali, że wywiad z Jakim przejdzie do klasyki.

- Jaki został bezlitośnie zniszczony, to powinno być nielegalne - grzmią komentatorzy.

https://youtu.be/lbb7ixtxl54 Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News