wiceminister
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 22 Października 2020

Wiceminister wygadał się w programie na żywo. Wiemy co dziś czeka Polaków

Wiceminister zdrowia podczas programu na żywo wygadał się na temat tego, co jeszcze dziś może czekać Polaków. Druzgocące wieści.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem programu "Graffiti" Polsat News, gdzie wypowiedział się na temat obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Wiceszef resortu zdradził również, co może czekać Polaków jeszcze dzisiaj. Niepokojące doniesienia.

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećPielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećCzytaj dalej

Wiceminister zdrowia zdradził, co jeszcze dziś czeka Polaków

- Myślę, że obostrzenia zostaną wzmocnione. W czwartek premier ogłosi decyzję - zdradził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas rozmowy w programie "Graffiti". Jeszcze dziś odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której mogą zostać ogłoszone nowe obostrzenia. Prawdopodobieństwo podjęcia takich działań, zwiększa się w związku z wczorajszym rekordem nowych zachorowań, który przekroczył barierę 10 tysięcy.

- Na świecie są dwie strategie - jedna, żeby wprowadzać mniej drastyczne obostrzenia, które nie uderzają w gospodarkę, ale trwają dość długo, inna strategia mówi, żeby wprowadzić dość drastyczne, ale krótkie działania, które powodują, że zakażeń w krótkim czasie będzie zdecydowanie mniej. Ja jestem zwolennikiem tej drugiej wersji - wyjaśniał Waldemar Kraska w rozmowie w Polsat News.

Czy to oznacza, że Polacy będą musieli przejść po raz kolejny lockdown? Wiadomo także, że dziś padnie też decyzja dotycząca szkół, a media od pewnego czasu podają nieoficjalne ustalenia, że cały kraj zamieni się w czerwoną strefę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Z dzisiejszych danych wynika, że 317 powiatów, większość dużych miast, znalazłaby się w czerwonej strefie, dlatego myślę, że nie ma sensu, żebyśmy dzieli na takie wąskie strefy - żółtą i czerwoną. Cała Polska powinna znaleźć się w strefie czerwonej - dodał wiceminister.

Czy rzeczywiście cały kraj znajdzie się w czerwonej strefie? Premier Mateusz Morawiecki jeszcze dziś ogłosi, jakie dalsze działania w związku z walką z koronawirusem, podejmie rząd. Objęcie całego kraju strefą czerwoną staje się coraz bardziej realne. Szczególnie w związku z tym, że nieustannie notujemy kolejne rekordy nowych przypadków zakażenia.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że obostrzenia zostaną wzmocnione. Nie wiemy jednak, jakie konkretnie działania to oznacza. Jak podkreślił wiceszef resortu, rząd zmieni również strategię dotyczącą szkół. Czy oznacza to, że ponownie dla wszystkich zostanie wprowadzone nauczanie zdalne lub przynajmniej hybrydowe?

- To będzie decyzja, która wszystkich zadowoli - dodał tajemniczo Waldemar Kraska. Zadeklarował również, że rząd chce jak najszybciej wypłaszczyć krzywą zakażeń. Słowa te tym bardziej wskazują na to, że realne staje się wprowadzenie czerwonej strefy w całym kraju, o czym od kilku dni nieoficjalnie mówią media, a co w środę zapowiadał również sam premier Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien zrobić 4 rzeczy

3. Wszystko poszło w programie na żywo. Morawiecki powiedział, co czeka Polaków od soboty

- Czerwona strefa będzie obowiązywać na terenie całej Polski - mówił premier Mateusz Morawiecki na antenie Polsat News. Jeśli taka decyzja zostanie ogłoszona podczas dzisiejszej konferencji prasowej, prawdopodobnie całą Polska stanie czerwoną strefą już od najbliższej soboty. Taki stan rzeczy oznacza dla nas zaostrzenie obostrzeń. Niewykluczone, że rząd ogłosi nowe, bardziej rygorystyczne obostrzenia.

Jak dodał premier, jeśli w ciągu najbliższych kilku dni uda się wypłaszczyć krzywą zachorowań, prawdopodobnie wszystkie branże będą mogły wrócić do pracy. Oczywiście, ze stosownymi ograniczeniami. Najpierw jednak Polacy muszą nauczyć się żyć w reżimie sanitarnym i przestrzegać rygorów ogłoszonych przez rząd.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ochroniarz znalazł na lotnisku niewielkiego kotka. Piękne, co zrobił
  2. Mariusz Pudzianowski zdradził sekret gwiazdy telewizji. Wszystko przez zdjęcie, tysiące Polaków nie wiedziało (FOTO)
  3. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  4. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  5. Po śmierci Gnatowskiego, Andrzej Grabowski zrobił jedną rzecz. Pożegnanie "Ferdka" z "Boczkiem" wyciska łzy
  6. Internetowi giganci w dobie pandemii. YouTube banuje, Google informuje
  7. Makłowicz dodał do farszu na ruskie pierogi 1 nietypowy składnik. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News