Wiceburmistrz Salzburga: "Nie zakładajcie córkom chust na głowę. Mężczyźni patrzą pożądliwie"

Wiceburmistrz Salzburga: "Nie zakładajcie córkom chust na głowę. Mężczyźni patrzą pożądliwie"

Z niecodziennym apelem do rodziców wystąpiła wiceburmistrz Salzburga, Anja Hagenauer. Kobieta zaleciła, by rodzice nie ubierali swoich córek w chusty. Te, według Hagenauer, mają bowiem zmieniać dziewczynki w "obiekty seksualne".

Hagenauer podkreśliła, że dziewczynka owinięta chustą ściąga na siebie "pożądliwe spojrzenia mężczyzn". Wiceburmistrz szybko jednak oświadczyła, że jej słowa nie mają nic wspólnego z żadną religią. Apel miał być tylko poradą, dla rodziców, którzy powinni dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

"Zasłanianie twarzy przez dziewczynkę sugeruje, że mężczyźni patrzą na nią w pożądliwy sposób" - oceniła Hagenauer.

Austriacka polityk poinformowała, że nie ma wcale zamiaru zakazać noszenia dzieciom chust na głowach. Co więcej, przedszkola też nie mogą tego zabronić. Ostrzegła jednak, że rodzice, którzy się nie podporządkują jej apelowi, będą musieli liczyć się z wizytą miejskich urzędników.

"Chociaż publiczne przedszkola nie mogą zakazać dzieciom noszenia chust na głowach, to jednak rodzice, którzy zignorują sugestie władz w tym zakresie, muszą liczyć się z tym, iż skontaktują się z nimi miejscy urzędnicy zajmujący się nieletnimi" - powiedziała wiceburmistrz.

Warto zaznaczyć, że z 2300 dzieci, które uczęszcza do przedszkoli w Salzburgu, około 460 jest muzułmanami.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rp.pl, wpolityce.pl pt Następny artykuł