Wiatr spowodował szkody
Pixabay.com arembowski
Monika Majko - 4 Października 2020

Żywioł uderzył z ogromną mocą. Tysiące Polaków bez prądu, sytuacja jest dramatyczna

Wiatr wyrządził ogromne szkody, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przekazał najnowsze informacje. Żywioł uderzył z ogromną mocą, tysiące mieszkańców pozostaje bez prądu, służby wciąż usuwają skutki wichur, które nawiedziły Polskę w ostatnich godzinach.

Wiatr spowodował ogromne szkody, żywioł zaatakował z ogromną mocą. Służby wciąż usuwają skutki wichur, bez prądu pozostaje niemal 70 tysięcy Polaków. Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, przekazał najnowsze informacje.

TVP - nie żyje polski artystaTVP przekazało niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje słynny polski aktor i reżyserCzytaj dalej

Wiatr pozbawił prądu niemal 70 tysięcy osób

W weekend przez Polskę przeszedł front burzowy, który przyniósł ze sobą wyjątkowo silny wiatr. Żywioł zaatakował z wielką mocą i spowodował na terenie naszego kraju ogromne straty. Według danych RCB, na Mazowszu prądu nie ma 35 tys. odbiorców, w woj. warmińsko-mazurskim 16 tys., w Małopolsce - 8,6 tys., a na Podlasiu 4,8 tys.

W związku z silnym wiatrem, strażacy w całej Polsce interweniowali ponad 1400 razy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Jak przekazał na swoim Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, w związku z wichurami straż pożarna do godziny 18:00 w niedzielę odnotowała w całej Polsce łącznie 1435 interwencji. Najwięcej razy strażacy ruszali do akcji w województwach mazowieckim oraz małopolskim.

- W związku z przejściem frontu burzowego i silnym wiatrem, do godz. 19 w niedzielę mazowieccy strażacy interwencji ok. 200 razy. [...] Telefony wciąż się urywają. Kilkanaście z nich dotyczy uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, dodatkowo dochodzą do tego jeszcze zgłoszenia w sprawie połamanych drzew - przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Dzisiaj grzeje:

1. W akcji straż, wojsko i karetki, ludzie są masowo wywożeni. Niepokojące sceny na zachodzie Polski

2. Uczestnik wybuczany przez widownię „The Voice of Poland”. Powiedział prawdę o Edycie Górniak

3. Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych

Z kolei dyżurny warmińsko-mazurskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że na Warmii i Mazurach największe straty odnotowano w powiatach giżyckim, kętrzyńskim, piskim, mrągowskim, węgorzewskim i gołdapskim. Żywioł łamał i przewracał drzewa oraz zrywał linie energetyczne. W giżyckiej ekomarinie wiatr uszkodził okno w restauracji, a szyba zraniła jednego z turystów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  2. Nieprawdopodobny suckes Igi Świątek. Polka bezlitosna dla rywalki, wielkie brawa, pękamy z dumy
  3. Media przekazały tragiczną informację. Nie żyje wielka postać, miał koronawirusa
  4. Dorota Szelągowska miała koszmarny wypadek, nie mogła chodzić. Porażające wyznanie, przestała ukrywać
  5. Dorota Gardias już nic nie ukrywa. Porażające słowa ze szpitala, przeżyła dramatyczne chwile
  6. Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News