Z ostatniej chwili: ogólnopolski strajk nauczycieli zawieszony. Szef ZNP wyjaśnia powód tej decyzji

Z ostatniej chwili: ogólnopolski strajk nauczycieli zawieszony. Szef ZNP wyjaśnia powód tej decyzji Źródło: .

Dzisiejsze wiadomości zadziwiły wszystkich obserwatorów strajku nauczycieli. Szef ZNP - Sławomir Broniarz zdecydował się od soboty zawiesić strajk pracowników oświaty. Organizator przedsięwzięcia podał jedną, ważną przyczynę, przez którą zdecydował się na podjęcie takiej decyzji.

Wiadomości płynące z obozu ZNP są porażające. Sławomir Broniarz, który jeszcze na początku tego tygodnia mówił o konieczności podtrzymania strajku, poddał się i zawiesił inicjatywę, która sparaliżowała pracę szkół na trzy tygodnie. Mimo wielkiego poparcia społecznego, jak i zainteresowania nauczycieli, szef ZNP ogłosił, że od soboty zawieszone zostaną komitety strajkowe. Działacz miał bardzo ważny powód, aby zdecydować się na tak nagły ruch.

Wiadomości o nagłym zawieszeniu strajku zaskoczyły wszystkich. Jest ważny powód takie decyzji

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego w specjalnym komunikacie wygłoszonym w obecności kamer powiedział, że pomimo braku zakończenia strajku, to zostanie on zawieszony od najbliższej soboty.

- Od soboty od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy. Dzisiaj ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością - ogłosił przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Szef związku zapowiedział, że nie zamierza skończyć swojej walki o "dobrą polską szkołę". Jednak ma swoje powody, które nie pozwalają mu na dalsze realizowanie założeń strajku.

- Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony. Oczekujemy od pana rzeczowej, męskiej postawy, która będzie także odpowiadała na oczekiwania ponad półmilionowej rzeszy nauczycieli i wieluset tysięcy rodziców i uczniów - zwrócił się do premiera Broniarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ZNP zawiesza strajk z jednego, prostego powodu

Działalność ZNP, która była komentowana intensywnie w ciągu ostatnich tygodni nie ulegnie zmianie, jeśli reforma systemu edukacji nie obejmie postulatów proponowanych przez strajkujących. Ostatecznym powodem zawieszenia działalności okazały się nadchodzące matury, jak i widmo przedłużenia roku szkolnego.

Strajk mógłby trwać, bo wszyscy nauczyciele są do tego gotowi, mógł być także prowadzony w czasie matur. Nie zdołalibyście państwo rozwiązać tego problemu, nie bylibyście bowiem w stanie zastąpić nas, nauczycieli, w trakcie tego egzaminu - mówił Broniarz, zwracając się do rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  2. Córki Hanny Lis są ZNIEWALAJĄCO piękne! Urodą zmiażdżyły nawet córki Kingi Rusin!
  3. Już nie nauczyciele. Kolejna grupa zawodowa zapowiada strajk
  4. Po zawieszeniu strajku część nauczycieli domaga się dymisji Broniarza
  5. Gigantyczne kontrowersje wokół Małgorzaty Rozenek. Gwiazda przemówiła
  6. Wygląda to bardzo źle. Niepokojąca prognoza pogody na dzisiejszy wieczór, uważajcie
     

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News