Wstrząsające zdjęcia! Pięć osób dało się ukrzyżować, boli od samego patrzenia

Wstrząsające zdjęcia! Pięć osób dało się ukrzyżować, boli od samego patrzenia Źródło: Screenshot z youtube.com/Podróżne

Wiadomości o filipińskich ukrzyżowanych obiegły świat. Wierzący postanowili w dość nietypowy sposób uczcić Mękę Pańską. Do tego typu wydarzeń dochodzi niemal co roku. Kilkoro chętnych, a także tłumy gapiów uczestniczą w Drodze Krzyżowej, podczas której wszędzie leje się krew. Nawet Kościół Katolicki jest temu przeciwny.

Wiadomości dopływające do Polski z Filipin niejednej osobie mrożą krew w żyłach. Jak co roku w tym kraju doszło do ukrzyżowania kilku osób, które w ten sposób postanowiły złączyć się z Ofiarą Męki Pańskiej. Zanim do tego doszło kobiety i mężczyźni byli biczowani.

Wiadomości ze świata: pięć osób ukrzyżowanych na własne życzenie

Filipiny to jeden z największych katolickich krajów na świecie. Wierzący stanowią 80% narodu, a więc niemal 76 mln ludzi. Na całym świecie znane są obyczaje, które panują w tym kraju. Codziennie w centrach handlowych, a także w korporacjach o godzinie piętnastej, czyli w godzinie, w czasie której według historyków umarł Jezus, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

To jednak nie jedyny sposób, w jaki Filipińczycy przeżywają Mękę Chrystusową. Najgłośniejsze wydarzenie ma miejsce co roku w Wielki Piątek. To właśnie tego dnia oczy mediów z całego świata skupiają się na Filipinach. Katolicy ulicami Manili udają się na Drogę Krzyżową, podczas której dochodzi do bardzo okrutnych wydarzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W czasie trwania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej ochotnicy, którzy wcześniej zgłaszają się do organizatorów wydarzenia, są biczowani. Oczywiście nie są oni tak brutalnie traktowani, jak Jezus - pomimo tego uderzenia są na tyle silne, aby wywołało to u nich spory ból. Niektórzy w wyniku uderzeń nawet krwawią. Następnie Ci sami ochotnicy biorą na plecy wcześniej przygotowane dla nich drewniane krzyże i dźwigają je do wyznaczonego celu. Gdy dotrą do jednego ze wzgórz krzyże mocowane są w ziemi z wcześniej przywiązanymi do nich pokutnikami. Mężczyźni przez długi czas wiszą z ciałami pokrytymi sztuczną, a czasami prawdziwą krwią, co jest naprawdę przerażającym widokiem.

Wydarzenie to co roku przyciąga tysiące wiernych, którzy chętnie uczestniczą w męce - nawet pomimo oficjalnej dezaprobaty ze strony Kościoła Katolickiego. Stolica Apostolska nie popiera wydarzenia, bo zaniepokojona jest tym, że podczas Drogi Krzyżowej dochodzi do użycia przemocy. W końcu złączanie się z cierpiących Chrystusem przebiegać powinno przede wszystkim w sferze duchowej. Nie potrzebne jest więc tutaj fizyczne cierpienie.

Fot. screen shot z Youtube / Podróżne

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Bogumiły Wander! Najważniejszy mężczyzna w życiu gwiazdy TVP cierpi na nieuleczalną chorobę. Nie można mu już pomóc
  2. Maciek z "Klanu" ma siostrę bliźniaczkę. To PIĘKNA dziewczyna! Nie uwierzycie, czym się zajmuje na co dzień
  3. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  6. Jackowski miał wizję o wynikach wyborów w maju 2019. Nie wszystkim się spodoba

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News