wiadomośći TVP grupowy pozew
TVP/Wiadomości
Karol Zaborowski - 13 Lutego 2019

TVP ujawniła ich twarze i dane. Teraz tracą pracę, będzie zbiorowy pozew

Wiadomości TVP w ostatnim czasie są bardzo mocno krytykowane za prezentowane treści i burzę wokół nazwisk kluczowych postaci. Pod siedzibami stacji organizowane były protesty, a w Internecie pojawiają się liczne głosy krytyki. Teraz demonstranci na własnej skórze odczuwają skutki swoich działań. Tracą pracę i szykują zbiorowy pozew.

Wiadomości TVP podobnie jak aktualny rząd są bardzo mocno krytykowane. Oczywiście, już wcześniej pod adresem stacji padały oskarżenia między innymi o szerzenie prorządowej propagandy. Jednak po śmierci Pawła Adamowicza protesty znacząco nabrały na sile. Podczas jednej z manifestacji została zaatakowana dziennikarka Magdalena Ogórek, której samochód został otoczony i uniemożliwiono jej odjechanie spod budynku stacji. TVP opublikowało wizerunki, a także miejsca pracy i zamieszkania części osób protestujących. Teraz ich życie zamieniło się w piekło.

Wiadomości TVP: grupowy pozew przeciwko

Wizerunki oraz dane osobowe 10 osób biorących udział w proteście pod siedzibą stacji, zostały podane podczas materiału emitowanego w Wiadomościach TVN. To sprawiło, że życie protestujących zamieniło się w prawdziwy koszmar. Liczne obelgi, a nawet groźby taki jak: "Hieno, dorwiemy cię", "Ty lewacka, gruba, tępa szmato", "Zdechniesz w bólach, stara, brzydka, wyliniała ku...o" wciąż docierają do osób, których twarze podczas wieczornego wydania opublikowano. Okazuje się, że w wielu przypadkach przełożeni aktywistów biorących udział w protestach, otrzymywali liczne wiadomości pełne hejtu i gróźb. Przez to część z osób, których wizerunek i dane upubliczniono straciło pracę, inni natomiast boją się o swoje posady. - Właściciele teraz spodziewają się kontroli z US. Oni też padli ofiarą nagonki. Są po mojej stronie, ale nie na to się pisali... To dla mnie traumatyczne przeżycie, bo długo szukałam tej pracy - mówi Iwona Wyszogrodzka. Niemalże wszyscy po emisji materiału w "Wiadomościach" zaczęli dostawać dziesiątki, a nawet setki wiadomości pełnych wyzwisk i gróźb. Największy hejt skupił się wokół Elżbiety Podleśnej, która na samym Messengerze otrzymała przeszło 200 takich właśnie wiadomości. Co więcej, były one wysyłane również do instytutu, w którym kobieta pracuje.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
Agata Duda rodzinne sekretyAgata Duda chciała poznać historię swojej rodziny. Prawda wzrusza i szokujeCzytaj dalej
- Mogę się jedynie domyślać, jak wiele e-maili i telefonów w tej sprawie otrzymali moi zwierzchnicy... Podano moje miejsce pracy, z pełnym adresem, zachęcając do „odwiedzania” mnie. Dlatego policja eskortowała ją raz, gdy wieczorem opuszczała miejsce pracy. Uznali kierowane do mnie wiadomości za zagrażające bezpieczeństwu - wyznaje aktywistka. Poszkodowani szykują grupowy pozew przeciwko stacji, za rozpowszechnienie danych oraz miejsc zatrudnienia i zamieszkania. Według RPO może to łamać prawo i wystosowano prośbę do KRRiT o interwencję w sprawie materiału. - Spodziewaliśmy się takiego odwetu na demonstrantach. To wywołuje nasze oburzenie, tak samo jak ujawnienie danych przez TVP – mówiła prof. Agnieszka Grzelak z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Polacy oburzeni. Kolejne MILIONY złotych dla imperium Rydzyka, tym razem od resortu Ziobry
  4. Kobiety oburzone przed Walentynkami! Skandaliczna promocja w Rossmannie
  5. Wstrząsające wyznanie Dody. Przez nowotwór nagle wywieźli go w czarnym worku
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
KolejkaRossmann ruszył z najważniejszą promocją! Radzimy, co warto kupićCzytaj dalej
źródło: Onet
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News