Wiadomości TVP zaskoczyły Polaków po raz kolejny. Po sondażu, w którym wygrał kot Jarosława Kaczyńskiego czy nietypowych tekstach na belkach, przyszła kolej na sondę ze Szwecji. Widzowie łapali się za głowę, kiedy słyszeli o piorunującym poparciu płynącym z północy.

Wiadomości przy okazji materiału o Szwedzie, który był przez 6 lat więziony przez Al-Kaidę, wspomniały o niechęci polskiego rządu do przyjmowania uchodźców. Następnie dziennikarz płynnie przeszedł do nietypowej sondy. Według niej twarda polityka antyimigrancka, na którą stawia PiS, zyskuje coraz większe poparcie w Europie.

Dziennikarz programu informacyjnego TVP powołał się na sondę z portalu Nyheteridag.se. Jak podkreślił, „solidarność z polskimi władzami wyraziło 97 proc. spośród ponad 8 tysięcy głosujących”. Chodziło o sondaż, w którym zapytano czytelników portalu, czy „Polska ma rację, odmawiając przyjęcia muzułmańskich imigrantów?”.

Można by zapewne mówić o przełomie w szwedzkim społeczeństwie, gdyby nie to, że Nyheteridag.se to portal skrajnie prawicowy. W Szwecji zyskał łatkę portalu populistycznego i ksenofobicznego, a część jego pracowników to osoby związane z radykalną partią prawicową Szwedzcy Demokraci. To właśnie sympatycy skrajnej prawicy zagłosowali za PiS. Jak skomentowała sprawę jedna z internautek, „to tak jakby BBC badając polskie społeczeństwo powołało się na sondaż z Fronda.pl”.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również