Wiadomości TVP otrzymają nową oprawę. Koszt? Kilka milionów złotych

Wiadomości TVP otrzymają nową oprawę. Koszt? Kilka milionów złotych Źródło: youtube.com/publicystykatvp

"Wiadomości" nie będą już wydawane w dotychczasowej oprawie. W tę niedzielę widzowie zobaczą nową, multimedialną grafikę, za którą odpowiada jeden z najbardziej utalentowanych polskich filmowców.

"Wiadomości" emitowane na kanale pierwszym Telewizji Polskiej zmienią drastycznie swoją odsłonę. Wszystkie zmiany zostały już zatwierdzone i w niedzielę 12 maja podczas wieczornego wydania telewidzowie będą mieli okazję obejrzeć nowy wystrój studia.

"Wiadomości" z nową muzyką i grafiką

TVP postanowiło w końcu odświeżyć studio i sprawić przyjemność swoim widzom. Dotychczasowa szata graficzna okazała się za mało nowoczesna. Zatrudniono więc profesjonalnych twórców wizualizacji oraz muzyki. Bardzo chętnie wypowiadał się na ten temat Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

- To jest rewolucyjna zmiana scenografii studia oraz oprawy graficznej i muzycznej naszego sztandarowego programu informacyjnego. Jako pierwsi w Polsce, w tej skali wprowadzamy technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość. Nowe studio "Wiadomości" to nasz kolejny krok w kierunku odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej - z dozą satysfakcji powiedział dziennikarzom.

Bagiński i Skorupa podjęli niecodzienne wyzwanie

Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za film "Katedra" jest ogromnie zadowolony z efektów swojej współpracy z telewizją.

- Nową oprawę wiadomości trzeba rozpatrywać w dwóch aspektach. Jeden to jest aspekt czysto graficzny, designerski. I tutaj mamy do czynienia z kawałkiem fajnej, nowoczesnej szkoły designu. To miks tego co się robi w Europie i Ameryce. Myślę, że można spokojnie powiedzieć, że jest to w tej chwili jedno z najnowocześniejszych studiów w Europie - tak opisywał swoją pracę reżyser.

Adam Skorupa to polski kompozytor, który tworzy muzykę głównie do gier, spotów i filmów animowanych. Chętnie wziął na swoje barki wymagania zleceniodawcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Starałem się stworzyć muzykę hybrydową, po części muzykę orkiestrową, symfoniczną klasyczną znaną z wcześniejszych odsłon wiadomości. Ale jednocześnie musi mieć nowoczesny pazur, wiec jest tam dużo elektroniki, dużo bitów, dużo syntezatorów - zdradza Skorupa.

Studio warte ponad 10 milionów złotych

Portal money.pl dotarł do informacji, które niejednego zszokują. Umowa na nowy wystrój studia została zawarta 5 lipca zeszłego roku ze studiem Platige Image. Jej całkowity koszt to 5,5 miliona złotych. Została zawarta na 21 miesięcy, ponieważ w jej skład wchodzą też prace serwisowe w razie usterek.

Z kolei remont nowego studia kosztował aż 5,88 miliona złotych. Została zmieniona lokalizacja - niedzielne wydanie będzie nadawane ze studia przy ulicy Powstańców w Warszawie. Skorzystają na tym nie tylko "Wiadomości", ale też inne programy TVP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ dziecka!
  3. Dramat w przestworzach. Samolot stanął w płomieniach, wszyscy pasażerowie nie żyją
  4. Tysiące rodzin utraciło prawo do pieniędzy z 500 plus. Porażające informacje
  5. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Koszmarny wypadek, zginęli wykonując swoją pracę

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News