Wiadomości TVP manipulacja
Screen/youtube/Wiadomości Polityczne
Patryk Korzec - 23 Marca 2019

Wiadomości TVP wczoraj skompromitowały się ostatecznie. Takiej manipulacji jeszcze nie było

Wiadomości TVP doprowadziły do swojej ostatecznej kompromitacji. W prezentowanym materiale doszło do bezczelnej i obrzydliwej manipulacji, jakiej jeszcze nie było. Widzowie są oburzeni tym, co zobaczyli.

Wiadomości TVP zdecydowanie nie słyną z obiektywizmu i daleko im do bycia przykładem wzorcowej sztuki dziennikarskiej. W ostatnim czasie na ekranach naszych telewizorów doszło do wielu bezczelnych przykładów manipulowania widzami, przez co Telewizja Polska borykać się musiała zresztą z licznymi protestami oburzonych obywateli. Najwyraźniej jednak twórcy nie uczą się na błędach, a oddanie i wierność wobec partii PiS jest dużo większe, niż poczucie odpowiedzialności i obowiązku dostarczania Polakom rzetelnych informacji.

Po raz kolejny Wiadomości TVP zdecydowały się na wstrząsające zagranie, a takiej manipulacji w wolnej Polsce jednak jeszcze nie było. To ostateczna kompromitacja Telewizji Polskiej, przez którą wszystkim fanom opadły szczęki. Jak można było do tego dopuścić i czy ktoś za to odpowie?

Michał Wiśniewski nowa dziewczynaByły chłopak rzekomej nowej dziewczyny Wiśniewskiego twierdzi, że zgwałciła go przy pomocy sztucznego członkaCzytaj dalej

Kontrowersyjny materiał TVP o strajku nauczycieli

Protesty nauczycieli żądających wyższych wynagrodzeń trwają od dawna, a już wkrótce przerodzić się mają w strajk, który odbyć się ma w dniu egzaminów. Wizja ta z pewnością miliony wprawia w osłupienie, rząd jednak niezbyt kwapi się do zaoferowania wyższych stawek i zawarcia porozumienia. Teraz Wiadomości TVP wyemitowały materiał na ten temat, który okazał się - delikatnie mówiąc - kontrowersyjny.

- Trzystu przedstawicieli środowiska naukowego i byłych opozycjonistów, w liście skierowanym do resortu edukacji, apeluje do nauczycieli, aby nie strajkowali podczas egzaminów. Resort edukacji zapewnia, że egzaminy się odbędą i apeluje do nauczycieli, by nie blokowali egzaminów i "pozostali przy uczniach - brzmiała sama zapowiedź reportażu przygotowanego przez Bartłomieja Graczaka.

Niestety szybko okazało się, że najbliższe kilka minut będzie zaprezentowane dokładnie w tym tonie.

- Pensje zaczęły rosnąć dopiero w 2017 roku. Pierwszą transzę przyznano na początku tego roku, druga ruszy 1 września. Rozłożone na półtora roku podwyżki to wzrost pensji o 16 proc. - mówił reporter.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ola KwaśniewskaOla Kwaśniewska pokazała, jak mieszka. Nie oderwiecie wzroku!Czytaj dalej

Wiadomości TVP dopuściły się bezwstydnej manipulacji

Gdyby wszystko zakończyło się wyłącznie na przedstawieniu sprawy w takiej narracji, z pewnością nikt nie byłby zdziwiony. Wiadomości TVP jednak poszły o krok dalej i pokusiły się o niewiarygodną manipulację. Na ekranach widzieliśmy wypowiedzi kilku nauczycieli, lecz jedna z nich ewidentnie nie była nagrana teraz - wątpliwości wzbudziły zazielenione drzewa na drugim planie. Szybko okazało się, że rzeczywiście prawdopodobnie jest to fragment nagrany wiosną ubiegłego roku.

- Dla mnie podwyżka jest satysfakcjonująca. Mogłoby być więcej, ale nie narzekajmy, jest ok - usłyszeliśmy wypowiedź Małgorzaty Biernackiej, nauczycielki SP nr 1 w Szczecinie.

Bardzo szybko informacja ta dotarła również do samej zainteresowanej, która w mediach społecznościowych ogłosiła, że Wiadomości TVP dopuściły się bezczelnej manipulacji.

- W związku z licznymi wiadomościami, które docierają do mnie po dzisiejszych wiadomościach w TVP, pragnę oficjalnie sprostować zaistniałą sytuację. Wywiadu udzielam w ubiegłym roku do lokalnej telewizji. Jest on wyrwany z kontekstu i został teraz wykorzystany przez TVP bez mojej wiedzy i zgody. Jest to manipulacja i propaganda ze strony telewizji. Z całego serca popieram kolegów i koleżanki po fachu, sama również biorę udział w proteście - czytamy.

Jest to przykład totalnej kompromitacji Telewizji Polskiej, na razie jednak nikt ze stacji nie zabrał głosu w tej sprawie i nie komentował tego, co zobaczyliśmy na ekranie. Pozostaje nam niestety jedynie łudzić się, że osoba odpowiedzialna za bezczelną manipulację, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności.

Obrazy Pikio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. 5-miesięczny syn umierał na ich oczach. Okropna tragedia
  4. Niewyobrażalna awantura w Big Brotherze. Polały się łzy
  5. Uwielbiany uczestnik "Tańca z gwiazdami" upokorzony jak nikt nigdy. Dramat
  6. Po raz pierwszy w historii, kultowa komedia dzisiaj w telewizji. TVN będą oglądać miliony

Instagram.com/@nataliawrobelofficial/; Youtube/VENUS MILANO | Luxury Disco Strip Night ClubKoszmarne upokorzenie Natalii z Big Brothera. Wyciekły wszystkie najpikantniejsze materiałyCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News