Wstrząsająca, nagła śmierć. Nie żyje mistrz świata, miał tylko 41 lat, tragiczne wiadomości

Wstrząsająca, nagła śmierć. Nie żyje mistrz świata, miał tylko 41 lat, tragiczne wiadomości Źródło: pikio

Wiadomości, które właśnie obiegły świat należą do tych najgorszych. Właśnie pojawiła się informacja, że zmarł jeden z wybitnych sportowców, który swoimi występami w barwach reprezentacji niejednokrotnie dostarczał wielkich emocji fanom. Sposób, w jaki to się stało jest przerażający.

Wiadomości, które pojawiły się niedawno pogrążyły w żałobie cały świat sportu, w szczególności fanów sportów zimowych. Właśnie poinformowano, że jeden z wybitnych czeskich hokeistów, który od wielu lat reprezentował dumnie swój kraj w rozgrywkach międzynarodowych, zmarł śmiercią tragiczną. Miał zaledwie 41 lat.

Adam Svoboda był długoletnim zawodnikiem hokeja. W swoim życiu nieraz reprezentował swój kraj, a wielu ekspertów i komentatorów uważało go za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników. Ma to o tyle duże znaczenie, ze grał na niezwykle trudnej pozycji bramkarza. W wieku 41 lat pod wpływem niezrozumiałego impulsu postanowił targnąć się na własne życie. 7 maja 2019 roku popełnił samobójstwo.

Wiadomości, które obiegły świat są tragiczne. Nie żyje mistrz świata

Adam Svoboda urodził się w 1978 roku i przez wielu jest uważany za niezwykle wybitnego zawodnika. A warto zauważyć, ze liga czeska należy do niezwykle wymagających. Zawodnik był również jednym z najbardziej utytułowanych hokeistów pochodzących z Czech. Zdobył ze swoją drużyną mistrzostwo świata podczas rozgrywek w 2005 roku. Rok później niemal udało się ponownie zdobyć medal, jednak ostatecznie Adam Svoboda sięgnął po srebro. Mógł też pochwalić się sześciokrotnym podium podczas mistrzostw Czech - w dodatku w różnych klubach.

Wiele osób zastanawia się, co tez mogło skłonić sportowca do popełnienia takiego czynu. Odpowiedzi jest wiele, jednak z pewnością mocno odbiły się na nim wydarzenia z początku roku. W styczniu został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, kiedy prowadząc auto pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek. Miał niemal 2 promile w wydychanym powietrzu. Wtedy to jego pracodawcy nie zwlekali ani chwili dłużej. W trybie natychmiastowym postanowili rozwiązać z nim współpracę, nie chcąc narażać się na ewentualne straty finansowe i moralne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To tragiczna wiadomość dla świata hokeja - na zawsze nas opuścił Adam Svoboda, mistrz świata z 2005 roku i dwukrotny mistrz Extraligi. Składamy najszczersze kondolencje - głosił komunikat na Facebooku czeskiej ligi hokeja.

 

(źródło: Facebook / Česká hokejová reprezentace)

ZOBACZ TAKŻE

  1. Półtoraroczny syn gwiazdy „Na Wspólnej” chorował na raka mózgu. Lekarze nie dawali mu szans
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy płeć royal baby
  3. Żona Sławomira pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg. Oniemiejecie (FOTO)
  4. Cena luksusowej torebki od Michaela Korsa w Lidlu zwala z nóg. Już za parę dni kobiety będą się o nie walczyć
  5. Z kim obecnie jest Piotr Żyła? Prywatne życie skoczka
  6. Michał Wiśniewski nagrał porażającą piosenkę o rozstaniu z czwartą żoną. Odebrało nam mowę

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News