Trąba powietrzna przeszła przez wschodnią Polskę. Ogromne straty, służby ratunkowe w akcji

Trąba powietrzna przeszła przez wschodnią Polskę. Ogromne straty, służby ratunkowe w akcji Źródło: pikio.pl

Wiadomości o katastrofalnej sytuacji pogodowej w naszym kraju docierały do nas już od kilku dni, jednak nikt nie przewidywał, że sytuacja jest aż tak poważna. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nad Polską przeszła nawet trąba powietrzna. Straty są ogromne, a służby mają pełne ręce roboty.

Wiadomości dotyczące nieprzychylnej prognozy pogody nie opuszczają naszego kraju już od kilkunastu dni. Przez moment wydawało się, że sytuacja nareszcie się poprawi, jednak teraz wiemy, że było to tylko przejściowe przejaśnienie. Teraz możemy spodziewać się kolejnych efektów niszczycielskiego działania przyrody. Mierzyć się z nimi muszą przede wszystkim mieszkańcy wschodniej Polski.

To właśnie w tych rejonach doszło do stworzenia trąby powietrznej, która siała spustoszenie na dużym obszarze. Dla wielu gospodarstw sytuacja była dramatyczna i doszło do wielu zniszczeń. Obecnie sytuacja wygląda nieco lepiej, jednak nie oznacza to, że wszelkie problemy ustały. Teraz mnóstwo roboty mają służby, które starają się sprawić, by wszystko wróciło do porządku. O to będzie bardzo trudno.

Wiadomości o trąbie powietrznej przeraziły Polaków

Poznaliśmy przerażające wiadomości dotyczące trąby powietrznej, która uformowała się na wschodzie Polski. Do dramatu doszło w okolicach gminy Wojciechów pod Lublinem, gdzie efekty działania zjawiska atmosferycznego są najbardziej widoczne. Podobnie jest zresztą w Stasinie, Ignacowie i Cyganówce, jak twierdzi wójt gminy. 

- Zniszczenia są bardzo duże, praktycznie każdy budynek jest uszkodzony - twierdzi Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Straż pożarna już teraz rozpoczęła prace nad tym, by jak najszybciej przywrócić sytuację do normalności. Wobec tak ogromnych zniszczeń prawdopodobnie będzie to jednak niemożliwe do wykonania.

Smutne wiadomości z Lubelszczyzny powodują wielki strach

Na miejscu pracuje aż dwadzieścia zastępów straży pożarnej, zjawił się również wojewoda lubelski. Mieszkańcy gminy muszą radzić sobie z ogromnym dramatem, którego konsekwencje trudno będzie naprawić. Wszyscy zdawali sobie sprawę z trudnych warunków pogodowych, jednak nikt nie spodziewał się, że sytuacja będzie aż tak tragiczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prace nad naprawą zniszczeń z pewnością potrwają przynajmniej kilka tygodni, choć pochłonie to mnóstwo pieniędzy. Sami mieszkańcy mówią, że w trakcie swojego życia nie mieli okazji spotkać się z czymś tak przerażającym.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Skandaliczne zachowanie znanej posłanki! Walczy o prawa zwierząt, a sama oddała psy do schroniska. Jej wytłumaczenie jest ŻENUJĄCE!
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Dantejskie sceny w Lidlu. Ludzie oszaleli, zdjęcie ze sklepu wprawi was w osłupienie
  4. Jackowski twierdzi, że Polska będzie musiała spłacać ogromne pieniądze. Jeśli ta wizja się spełni, to oznacza tragedię
  5. Tragedia po koncercie popularnego zespołu disco polo. Była nieprzytomna, nie oddychała
  6. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

Źródło: Portal Remiza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News