Nie żyje szanowany polityk Platformy Obywatelskiej. Opozycja w żałobie

Nie żyje szanowany polityk Platformy Obywatelskiej. Opozycja w żałobie Źródło: Pikio.pl

Wiadomości z ostatniej chwili są wyjątkowo smutne dla wszystkich sympatyków partii opozycyjnych. Dziś dowiedzieliśmy się o śmierci jednego z polityków, który przez lata był związany z Platformą Obywatelską. Informacje o odejściu polityka ukazały się dziś na stronach wyższej izby parlamentu.

Wiadomości dotyczące śmierci senatora Platformy Obywatelskiej pojawiły się dziś po południu na oficjalnej stronie internetowej Senatu. Ukazały się również wzmianki na temat życiorysu polityka, który przez całe lata związany był z Platformą Obywatelską. W pewnych rejonach naszego kraju był on nawet uznawany za twarz partii i jednego z najbardziej zaufanych członków.

Smutne informacje o odejściu Wiesława Kiliana błyskawicznie rozprzestrzeniły się w internecie za sprawą Senatu, ale również internautów, którzy wspominają jednego z polityków, któremu przed laty postanowili zaufać. Pochodzący z Wrocławia senator przez lata mógł liczyć na wsparcie ze strony najważniejszych polityków opozycji, a jego śmierć wstrząsnęła dziś całym krajem. 

Wiadomości o śmierci polityka pojawiły się na stronie Senatu

Wiesław Kilian był związany ze światem polityki już od bardzo wielu lat. Mężczyzna urodził się 25 lipca 1952 roku w Ząbkowicach Śląskich. Studia ukończył we Wrocławiu, czyli w mieście, z którym był mocno związany przez wiele lat. Jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Senat informuje, że w latach 70. i 80. Kilian pracował w domowym gospodarstwie rolnym, choć po ukończeniu studiów zaczął coraz mocniej angażować się w politykę na niższych szczeblach oraz pracę administracyjną. Początkowo był kierownikiem Rejonu Obsługi Mieszkańców Wrocław-Stare Miasto, pełnił również funkcję dyrektora w spółce "Centrum".

Po pewnym czasie postanowił zaangażować się w politykę ogólnopolską. Kilian został posłem na Sejm V i VI kadencji, a po czasie postanowił, że przeniesie się do Senatu, gdzie zasiadał do dziś. Pełnił też ważną funkcję członka kilku komisji, między innymi Obrony Narodowej, Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Smutne wiadomości o polskim senatorze

Przez pewien czas Wiesław Kilian pełnił również funkcję radnego miasta Wrocław. Udało mu się uzyskać mandat w latach 1998-2002, był także członkiem zarządu miasta. To właśnie stamtąd pochodziła największa część elektoratu polityka, która doceniała go za trud włożony w pracę nad poprawą jakości życia mieszkańców. Dzięki temu mógł on liczyć na kolejne kadencje spędzone w roli senatora.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Smutne wiadomości o odejściu polityka związanego przez lata z Platformą Obywatelską sprawiły, że cała opozycja pogrążona jest w żałobie. Politycy wspominają dziś swojego kolegę z Senatu, który był uznawany za jednego z najwybitniejszych radnych w historii Wrocławia. Wielu uważa, że PO straciła jednego z członków, który mógł cieszyć się wielkim kredytem zaufania obywateli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bogumiła Wander ZMIAŻDŻYŁA Agnieszkę Woźniak-Starak. Dosłownie zrównała ją z ziemią
  2. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie. Nikt jej nie znalazł
  3. Gigantyczna wpadka w "M jak miłość"! Przejdzie do historii jak śmierć w kartonach
  4. Setki tysięcy Polaków nie dostaną 13 emerytury. Jest już projekt ustawy o tym, komu się NIE NALEŻY
  5. Nie żyje gwiazda seriali Polsatu. Przed śmiercią nagle zmieniła testament, wielkie poruszenie!

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News