Tragiczne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje mistrzyni olimpijska, jej nagła śmierć to ogromna strata

Tragiczne wiadomości z ostatniej chwili. Nie żyje mistrzyni olimpijska, jej nagła śmierć to ogromna strata Źródło: pikio.pl

Wiadomości ze świata sportu są wyjątkowo smutne. Zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego zmarła w wyjątkowo przykrych okolicznościach, będąc potrącona przez samochód. Miłośnicy sportów zimowych pogrążyli się w żałobie.

Wiadomości płynące z mediów wstrząsnęły wszystkimi miłośnikami sportów zimowych. Jedna z najbardziej legendarnych atletek Związku Radzieckiego zginęła dzisiaj w wyjątkowo smutnych okolicznościach. Kobieta, która stawała na najwyższym podium w trakcie Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku zginęła w tragicznym wypadku. Jej nagła śmierć jest wielką stratą nie tylko dla rosyjskiego sportu, ale także dla wszystkich miłośników olimpiad.

Wyjątkowo smutne wiadomości. Mistrzyni olimpijska zginęła w tragicznym wypadku

Do przerażającego zdarzenia doszło w momencie, w którym 82-letnia Kłara Gusiewa - zdobywczyni olimpijskiego złota na olimpiadzie w amerykańskim Squaw Valley w 1960 roku szła do domu. Kobieta, która była stawiana za wzór radzieckiej sportsmenki, została przejechana przez auto, które nie zauważyło przemieszczającej się samotnie staruszki.

- Szła w stronę domu, a gdy przekraczała ulicę po przejściu dla pieszych, została potrącona przez samochód - relacjonuje Ramir Kuramszyn, rzecznik rosyjskiego związku łyżwiarskiego na łamach "Sport Expressu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielka strata dla rosyjskiego sportu

Kłara Gusiewa była bardzo zasłużoną zawodniczką. To ona była pierwszą kobietą w historii, która zajęła złoty medal olimpijski w konkurencji łyżwiarskiej na 1000 metrów. Mimo że atletka nigdy nie wygrała mistrzostwa świata, to była dzięki swojemu historycznemu osiągnięciu uważana za postać kultową i prawdziwą ikonę rosyjskiego sportu.

82-latka ostatnimi czasy zdystansowała się od swojej kariery przed laty i mieszkała bardzo skromne życie, często nie będąc nawet rozpoznawaną na ulicy, unikała także dziennikarzy i cieszyła się życiem seniorki. Niestety, jej życie zostało przerwane mimo szybkiej akcji medyków, którzy próbowali uratować znaną w przeszłości sportsmenkę.

- Wezwani przez sprawcę na miejsce ratownicy próbowali przywrócić akcję serca, ale w szpitalu stwierdzono zgon, Składam kondolencję rodzinie i przyjaciołom Gusiewej. To wielka strata dla nas wszystkich - powiedział Ramir Kuramszyn.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  2. To, co zrobiła Marta Kaczyńska po porodzie przekroczyło wszelkie ludzkie granice! Niewiele Polek zdobyłoby się na coś takiego. Będziecie w szoku!
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: Super Express

 

Następny artykuł