Nie żyje znana młoda dziennikarka. Tragiczna śmierć bohaterki, zginęła przez poglądy?

Nie żyje znana młoda dziennikarka. Tragiczna śmierć bohaterki, zginęła przez poglądy?

Wiadomości o losie młodej dziennikarki wstrząsnęły światowymi mediami. Kobieta odnosiła sukcesy i nie bała się głośno wyrażać swojego zdania. Podejrzewa się, że to bardzo nie spodobało się pewnym osobom, które postanowiły pozbyć się niewygodnej reporterki. Sprawa jest bardzo tajemnicza.

Wiadomości o tragicznej śmierci reporterki poruszyły wiele osób, nie tylko spokrewnionych z kobietą. Część z nich jest przekonana, że dziennikarka została zamordowana z powodu swoich poglądów. W trakcie swojej kariery kobieta ta nie bała się odważnie mówić o tym, co się jej nie podoba. Jeśli teorie są prawdziwe, przypłaciła to życiem. Śledztwo być może znajdzie odpowiedzi na najtrudniejsze pytania tego przypadku.

Śmierć tej dziennikarki to najważniejsze wiadomości w wielu mediach

Znana z wielu programów telewizyjnych, w tym puszczanych przez stacje Tolo Tv i Shamshed TV, była bardzo obiecującą reporterką. Z jej usług wiedzy korzystali nawet politycy. Sama dziennikarka słynęła także z walki o prawa kobiet. Mena Mangal z Afganistanu miała przed sobą szansę na wielką karierę.

Zaangażowanie reporterki w sprawy kobiet wywoływało skrajne emocje u wielu osób. Sama zainteresowana często skarżyła się w mediach społecznościowych, że pod jej adresem padają groźby. Ostatni post, jaki zamieściła na swoim Facebooku, jest przerażający.

- Grożą mi, ale silna kobieta nie boi się śmierci i kocha swój kraj - napisała.

Odwaga i siła nie uchroniły jej przed okrutnym losem. W sobotę podano wstrząsające wiadomości: kobieta została postrzelona w południowo-wschodnim Kabulu. Nie miała szans na przeżycie. Tragedia wzbudziła oburzenie. Wiele osób uważa, że Mena umarła przez swoje poglądy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziennikarka mogła umrzeć za swoje poglądy. Rodzina domaga się sprawiedliwości 

Śmierć dziennikarki skomentowała afgańska działaczka na rzecz ochrony praw człowieka, Wazhma Frogh. Jest głęboko poruszona i oburzona tragedią. Według niej to zaangażowanie w walkę o prawa kobiet sprawiły, że dziś Mena nie żyje.

- Dlaczego w tym społeczeństwie tak łatwo jest zabijać kobiety, które mają inne zdanie? - pyta.

Matka Meny również jest głęboko wstrząśnięta. Wytyka policji błędy, które jej zdaniem przyczyniły się się do śmierci jej córki. Według jej słów, reporterka była wcześniej porwana i przetrzymywana. Sprawcy zostali aresztowani, ale niedawno opuścili więzienie dzięki przekupstwom. Uważa, że mają coś wspólnego ze zbrodnią.

Inną teorię na temat okropnych wiadomości wygłosił Mariam Wardak, znany komentator sceny politycznej. Uważa, że ta sytuacja hańbi wszystkie służby mające ochraniać obywateli.

-  Takie publiczne zabójstwo było absolutną hańbą dla policji, służb wywiadowczych i rady bezpieczeństwa narodowego - stwierdził.

Jak na razie nikt nie przyznał się do morderstwa Meny. W Afganistanie trwa śledztwo, które ma ustalić wszystkie okoliczności popełnienia przestępstwa, a przede wszystkim wskazać winnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Violetta Villas często klęczała na gwoździach w swojej garderobie. Kontrowersyjne zwyczaje divy
  2. Czy Anna Jantar chciała, żeby Natalia Kukulska zajęła się muzyką? Jej wypowiedź jest szczera do bólu
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

Źródło: The Guardian

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News