Najgorsza wiadomość dla wrocławskich nauczycieli. Nie dostaną pensji

Najgorsza wiadomość dla wrocławskich nauczycieli. Nie dostaną pensji Źródło: YouTube.com/umnowogard

Wiadomości z rana nie będą szczęśliwe dla wrocławskich nauczycieli. Pomimo zapewnień ratusza o poparciu akcji strajkowej i wypłaceniu pensji wszystkim, którzy zdecydowali się pokazać swój sprzeciw, prezydent miasta zaczął wycofywać się z postulatu. Czy taka sytuacja zmusi pracowników oświaty do powrotu do pracy?

Wiadomości, które podał wrocławski ratusz rozzłoszczą pracowników wrocławskiej oświaty. Mimo wcześniejszych deklaracji poparcia dla działań strajkowych prezydent miasta wycofał się z obietnicy wypłacenia pensji nauczycielom, którzy postanowili poprzeć strajk zorganizowany przez ZNP. Takiego obrotu spraw w sprawie zamieszania w resorcie edukacji nie spodziewał się żaden z przedstawicieli szkolnictwa.

Wiadomości z Wrocławia paraliżują nauczycieli. Pracownicy szkół nie będą mogli liczyć na pensje

Prezydent miasta wojewódzkiego - Jacek Sutryk, obiecywał w marcu, że przedstawiciele oświaty, którzy zdecydują się dołączyć do akcji protestacyjnej będą mogli liczyć na pełne uposażenie finansowe, które nie zmieni się przez ich działalność w strajku. Polityk w krótkim komunikacie wyraził swoje całkowite poparcie dla działań przedstawicieli oświaty.

- W związku z obawami, że ze względu na strajk obniżone zostaną pensje protestujących nauczycieli chciałbym uspokoić: wszystkie środki przewidziane na wynagrodzenia zostaną wypłacone w całości. Bez względu na to ile potrwa planowany strajk. Popieram protest nauczycieli - napisał Jacek Sutryk w oświadczeniu na swoim Twitterze.

Mimo takiej postawy polityka, jego deklarację spotkały się ze sprzeciwem ratusza, który już teraz mówi, że o żadnych pieniądzach nie będzie mowy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ratusz weryfikuje słowa Sutryka

Według dokumentów we wrocławskim ratuszu, pensje przedstawicieli oświaty są zagrożone, ponieważ nie ma żadnej podstawy prawnej, aby protestujący nauczyciele otrzymywali wypłaty. Między magistralą a słowami prezydenta powstała więc pewna niejasność, która zapewne stanie się obiektem dyskusji wśród wrocławskich urzędników.

- Nauczyciele we Wrocławiu dostaną to, co się im należy, a fundusze płac szkół pozostaną na niezmiennym poziomie. Mają prawo do strajku i do godnej pensji i o to we Wrocławiu będziemy walczyć - mówił Jacek Sutryk w oświadczeniu.

Według przedstawicieli, zarówno Jacek Sutryk, jak i urzędnicy starają się rozdysponować finansami tak, aby przyszłe pensje nauczycieli wzrastały. Pytanie tylko, co stanie się z tymi, które miały być wypłacane w trakcie zawieszenia pracy szkół.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa zdradza, jak naprawdę wygląda jej życie z Lechem. „Nie jest i nie było lekko”
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Widać, jaka jest szczęśliwa
  3. Jackowski ma złe wiadomości dla Polaków. Plany na majówkę dla wielu legły w gruzach
  4. Media dotarły do szczegółów upojnej nocy partnera śp. Przybylskiej z kochanką. Sceny, jak z "50 twarzy Greya"
  5. Właśnie ujawniono, jak wygląda syn Kaczyńskiej. Internautom aż opadły szczęki
  6. Fatalne wieści dla Danuty Holeckiej. Szefowa Wiadomości sromotnie przegrała z gwiazdami TVN

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News