Wielka afera! Szef polskich mediów zatrzymany przez CBA

Wielka afera! Szef polskich mediów zatrzymany przez CBA Źródło: pikio.pl

Wiadomości, które obiegły Polskę, są wstrząsające. Jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny medialnej została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Do wstrząsającego zatrzymania doszło dzisiaj w godzinach porannych.

Wiadomości przekazywane przez media mogą szokować. W godzinach porannych doszło do akcji aresztowań osób, które mogły mieć udział w wyłudzeniu pieniędzy od jednej z firm zajmujących się remontami linii kolejowych. Osobą podejrzewaną o branie udziału w procederze jest Michał Lisiecki - wydawca "Do Rzeczy" i "Wprostu".

Poranne wiadomości szokują. Lisiecki zatrzymany przez CBA

O zatrzymaniu wydawcy "Wprost" i "Do Rzeczy" poinformowała nad ranem Polska Agencja Prasowa.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych - poinformowała PAP.

Według wstępnych doniesień medialnych wydawca dwóch polskich pism miał brać czynny udział w przestępstwie polegającym na wyłudzaniu środków finansowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Śledztwo CBA prowadzone jest pod nadzorem dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Dotyczy przekroczenia uprawnień przez syndyka masy upadłości i inne osoby, które miały wyprowadzać pieniądze z firmy i prać pieniądze poprzez szereg fikcyjnych podmiotów gospodarczych - powiedział Temistokles Brodowski z centrum komunikacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jakie przestępstwa miał popełnić Lisiecki?

Według doniesień Centralnego Biura Antykorupcyjnego wydawca "Wprost" i "Do Rzeczy" brał udział w procederze, w którym wraz z przedstawicielami innych firm miał poprzez szereg fikcyjnych umów wystawiać fałszywe faktury VAT, na podstawie których wyprowadzali środki z masy upadłościowej jednej z firm. Prokuratura, która bada sprawę, chce przedstawić podejrzanym zarzuty wzięcia udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, działania na szkodę spółki, fałszowania dokumentacji i przekroczenia uprawnień.

Pierwsze aresztowania w sprawie miały miejsce w 2017 roku, kiedy to służby zatrzymały pięć osób, w tym syndyka, który miał celowo doprowadzać do szerzenia się procederu, poprzez działanie na szkodę spółki. Podejrzanych w sprawie jest łącznie 22 osoby. Ilość pieniędzy, jaką mieli wyłudzić przestępcy gospodarczy, miała przekraczać 29 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Dziś mija 39 lat od tragicznej śmierci Anny Jantar. Z samolotu, którym leciała nie zostało prawie nic
  3. Paździoch z Kiepskich o tym nie mówi. Jego żona jest młodsza o ponad dwie dekady!
  4. Julia Wieniawa założyła supermodne buty. Kosztują grosze
  5. Ślubna tragedia. Nie żyje panna młoda, nagle zaczęła wymiotować krwią

źródło: Onet

Następny artykuł