Eksplozja w fabryce chemikaliów. 64 osoby nie żyją

Eksplozja w fabryce chemikaliów. 64 osoby nie żyją Źródło: Screen/youtube/Paszczur Paszczurnowski

Wiadomości z ostatniej chwili! W fabryce chemikaliów doszło do bardzo potężnej eksplozji, w której poszkodowane zostały setki osób. Życia aż 64 rannych nie udało się uratować, a akcja ratunkowa wciąż się nie zakończyła. Tragiczny bilans wciąż jest aktualizowany.

Wiadomości z ostatniej chwili. Wciąż wzrasta liczba ofiar poszkodowanych w wybuchu, który miał miejsce w czwartek o godzinie 14:45 czasu lokalnego prowincji Jiangsu na wschodzie Chin. Jak informują miejscowe władze, akcja ratunkowa wciąż trwa, a sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Miejsce zdarzenia położone jest około 250 km na północ od Szanghaju

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez media, zakłady należały do potężnej firmy odpowiedzialnej za produkcję ponad 30 rodzajów substancji chemicznych określanych jako organiczne. Niektóre są wyjątkowo łatwopalne, a firma zgodnie z ustaleniami portalu "Pengpai Xinwen" mimo to jednak już w przeszłości karana była przez służby za nieprzestrzeganie przepisów ekologicznych. Pojawiać się miały także ostrzeżenia związane z potencjalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa, nikt  jednak nie przypuszczał, że ostatecznie dojść może do tak potwornej tragedii. 

Wiadomości z ostatniej chwili: 64 zginęły w wyniku potężnej eksplozji

Jak wynika z najnowszych wiadomości podawanych przez miejscowe władze, tragiczny bilans ofiar znowu wzrósł. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 64, na tym jednak nie koniec. Aż 21 poszkodowanych jest w stanie krytycznym, a kolejne 617 przebywa w szpitalach. Iskierką nadziei było wyciągnięcie w sobotę rano czasu lokalnego spod gruzów żywego człowieka. Niestety ponad dwudziestu wciąż pozostaje uznanymi za zaginionych, a akcja ratunkowa trwa bezustannie. 

Jak podaje chińska prasa, w zakładzie doszło do wybuchu łatwopalnego i toksycznego środka - benzenu. Zgodnie z ustaleniami pożar swoim zasięgiem ogarnął również fabryki znajdujące się w pobliżu i nie ominął niestety pobliskiego przedszkola, w którym poszkodowane zostały dzieci. Łącznie konieczna było ewakuacja około 3 tysięcy osób przebywających na terytorium zagrożonym potencjalnym niebezpieczeństwem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czarna seria trwa. To nie pierwszy taki wybuch 

Tak potężna eksplozja przyczyniła się do wielu analiz, z których wnioski są niezwykle przykre. Gwałtowny wzrost gospodarczy Chin oraz daleko idące uprzemysłowienie regularnie doprowadzają do kolejnych katastrof. Bardzo często nie są zachowywane odpowiednie środki bezpieczeństwa, mimo zapewnień rządu, że kontrole bezpieczeństwa są wyjątkowo szczegółowe i skrupulatne.

Do podobnego wybuchu doszło również 4 lata temu w porcie w Tiencinie, gdzie śmierć poniosło łącznie aż 165 osób. Ostatnia katastrofa miejsce miała natomiast w listopadzie ubiegłego roku. Doszło do niej nieopodal zakładu chemicznego w Zhangjiakou. Zginęły tam 23 osoby. 

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył
  4. Niewiarygodne. Gwiazdor Tańca z Gwiazdami zdradził niemożliwe szczegóły rozwodu Wiśniewskiego
  5. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie
  6. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie

Źródło: TVP Info

Następny artykuł