Kempa stwierdziła, że jest "człowiekiem prawa". Grozi samorządom, które chcą pomóc nauczycielom

Kempa stwierdziła, że jest "człowiekiem prawa". Grozi samorządom, które chcą pomóc nauczycielom Źródło: YouTube - Superstacja

Wiadomości na temat strajku nauczycieli wciąż interesują Polaków, mimo że ten został oficjalnie zawieszony. Ostatnio na żądania pracowników oświaty postanowiła zareagować Beata Kempa. Użyła w tym celu interesujących słów, które podzieliły społeczeństwo.

Wiadomości o strajku nauczycieli pojawiają się w mediach pomimo decyzji ZNP o tymczasowym zawieszeniu protestu. Dowiedzieliśmy się już, że uczniowie wrócą do szkół, a strajk zostanie oficjalnie zawieszony do następnego roku szkolnego. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie interesują się decyzjami nauczycieli i zapomnieli o ich żądaniach. Z całego kraju spływają głosy poparcia dla strajkujących.

Nieoczekiwanie swoje zdanie postanowiła wygłosić jedna z najbardziej kontrowersyjnych posłanek obecnej kadencji Sejmu. Beata Kempa wypowiedziała się na temat swoich poglądów na strajk nauczycieli, używając do tego bardzo ostrych słów, które najprawdopodobniej nie spotkają się z poparciem społeczeństwa. Możemy się spodziewać licznych komentarzy ludzi z całego kraju.

Wiadomości o strajku nauczycieli śledzi cały kraj

Dowiedzieliśmy się, że strajk nauczycieli należał do najbardziej interesujących wiadomości w naszym kraju. Interesował on zarówno polityków, jak i zwykłych ludzi, którzy starali się wspierać pracowników oświaty w ich staraniach o lepsze warunki. Przez długi czas jednak nie udawało się osiągnąć porozumienia z przedstawicielami polityki, dlatego postanowiono wrócić do pracy. 

Na całej sytuacji najbardziej ucierpiałyby oczywiście dzieci. Uczniowie nie byli w stanie dokończyć roku szkolnego, a wielkimi krokami zbliżają się przecież egzaminy maturalne. Straty ponieśli jednak również sami nauczyciele, którzy nie mogli liczyć w trakcie strajku na otrzymywanie wynagrodzenia. Takie jest bowiem prawo, choć niektóre samorządy deklarowały, że zdecydują się na przyznanie uczącym pensji.

Swoje zdanie postanowiła wygłosić Beata Kempa, jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości. Kobieta stwierdziła, że nie godzi się na to, by nauczyciele otrzymali pieniądze, mimo że nie wykonywali swoich obowiązków.

Beata Kempa reaguje na wiadomości o wypłatach dla strajkujących

- Doskonale samorządy wiedzą, że nie mogą podjąć takiej decyzji, ponieważ przekroczą prawo i czeka ich rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Jestem prawnikiem, jestem człowiekiem prawa, a prawo nie przewiduje takiej możliwości, czy to się komuś podoba, czy nie. Nawet jeśli ktoś ma najlepsze intencje - stwierdziła Beata Kempa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielu samorządowców twierdzi, że skoro wypłacanie pensji nauczycielom za czas strajku nie jest zgodne z prawem, to należą im się rekompensaty. To z kolei nie jest nielegalne i wiele wskazuje na to, że wiele samorządów zdecyduje się na taki krok. Nie wiadomo jeszcze, jak Beata Kempa planuje zareagować na te doniesienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To OBRZYDLIWE! Córka ukrytą kamerą nagrała, co opiekunka wyprawia z jej chorą matką. Tego aż nie da się oglądać! Nóż się otwiera w kieszeni!
  2. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  3. Tragedia na zachodzie Polski. Wielu mieszkańców we łzach informuje o najgorszym, spotkał ich dramat
  4. Godlewska twierdzi, że została zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Porażające nagranie w sieci
  5. Koszmarny wypadek wstrząsnął mieszkańcami. TVP przekazała tragiczną wiadomość, nie żyją 4 osoby
  6. Gwiazdor "Kiepskich" Grabowski wstrząsnął fanami. Porażająca prawda o domu aktora

źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News