Wygłupiają się w Auschwitz i robią radosne zdjęcia. Nie obchodzi ich, że zginęły tam miliony ludzi

Wygłupiają się w Auschwitz i robią radosne zdjęcia. Nie obchodzi ich, że zginęły tam miliony ludzi Źródło: youtube.com/Sergii Nikolaiev

Wiadomości płynące z Muzeum obozu koncentracyjnego Auschwitz są wyjątkowo smutne. Turyści odwiedzający miejsce zagłady milionów coraz częściej nie zważają na tragiczną historię i publikują "zabawne" zdjęcia. Fotografie świadczą o wyjątkowo małym zrozumieniu dla tragicznej historii tego miejsca.

Wiadomości płynące z Oświęcimia są wstrząsające. Prawie 80 lat od powstania obozu zagłady i pracy przymusowej Auschwitz-Birkenau, coraz więcej osób zaczyna drwić z tego niewiarygodnie smutnego miejsca. Do internetu zaczęło trafiać coraz więcej zdjęć pokazujących turystów w zabawnych pozach, drwiących z powagi tego miejsca. To, co potrafią wstawić internauci, jest skandaliczne i pokazuje, jak bardzo mało wrażliwi ludzie potrafią być na tragedię milionów, które oddały swoje życie.

Wiadomości z Auschwitz porażają. Straszne zdjęcia internautów

O ile historia obozu zagłady została bardzo dobrze udokumentowana, a zeznania więźniów tego obiektu przerażają, to wrażliwość odwiedzających jest na bardzo niskim poziomie. Ostatnimi czasy muzeum mierzyło się ze sprawą nastolatek, które opublikowały zdjęcie, na którym pokazywały charakterystyczne, nazistowskie pozdrowienie.

- To szokujące i bulwersujące zachowanie - szczególnie w tak tragicznym miejscu. Miejscu, gdzie w wyniku zbrodniczej ideologii niemieckiego nazizmu więziono i mordowano niewinnych ludzi. Takie zachowania, choć na szczęście niezwykle rzadkie, są szczególnie bolesne, zwłaszcza gdy dotyczą ludzi młodych. Pokazują one też z całą mocą, jak ważna jest nie tylko edukacja, właściwe wychowanie, ale i uwrażliwianie na tragedię losów wszystkich ofiar Auschwitz - skomentował dyrektor placówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Incydentów jest coraz więcej

Incydent nastolatek pozdrawiających się jednoznacznym, hitlerowskim pozdrowieniem, nie jest jedynym, jaki został zaobserwowany w Oświęcimiu w przeciągu ostatnich miesięcy. W internecie możemy znaleźć wiele fotografii z miejsca śmierci milionów ludzi w "zabawnych pozach". Według prezesa Ośrodka Monitorowania Spraw Rasistowskich i Ksenofobicznych - Konrada Dulkowskiego, taka postawa ludzi, a szczególnie młodych, świadczy nie tylko o małej wrażliwości, ale i o braku zrozumienia dla miejsca, w którym się znajdują.

- Brakuje ze strony dorosłych edukacji dotyczącej uwrażliwienia tych młodych ludzi. Szczególnie gdy w Polsce odżywa antysemityzm, a młodzi ludzie bezrefleksyjnie chłoną treści nawołujące do nienawiści - powiedział prezes organizacji.

Fot. Facebook&Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje John Singleton. Słynny reżyser „Chłopaków z sąsiedztwa”
  2. Aleksandra Kwaśniewska zniknęła z mediów! W ten sposób nie uciszy plotek o CIĄŻY
  3. Małgorzata Rozenek w stroju sprośnej uczennicy. Zdjęcie wbije was w fotele
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka wydała wstrząsające oświadczenie. Nie możemy uwierzyć
  5. Synowa Katarzyny Dowbor pokazała swoją drugą twarz. Nikt nie znał jej od tej strony
  6. Cejrowski został wyrzucony z TVP. Podróżnik brutalnie szczerze o kulisach utraty pracy

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News