Ofiara śmiertelna i kilkadziesiąt nowych przypadków. Bardzo smutne wiadomości MZ

Ofiara śmiertelna i kilkadziesiąt nowych przypadków. Bardzo smutne wiadomości MZ

Wiadomości przekazane przez Ministerstwo Zdrowia nie wyglądają zbyt dobrze. Pierwszy zgon tego dnia i po raz kolejny jedno z południowych województw z ogromnym wzrostem zakażonych.

Najświeższe wiadomości z Ministerstwa Zdrowia to kolejne przypadki. Coraz więcej dziennych raportów traktuje o więcej niż 50 zakażonych w jednym oświadczeniu.

Wiadomości o zakażonych to kolejne kilkadziesiąt przypadków

Stało się to, czego każdy się obawiał: pojawił się pierwszy zgon. To starsza kobieta, jednak równie mocno niepokoi to, że najnowszy przyrost jest wyższy od porannego. Wcześniej Ministerstwo Zdrowia informowało o 77 zakażonych.

- Mamy 83 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2215/32 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - czytamy w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia. Oznacza to, że dziś o pozytywnym wyniku testów dowiedziało się 160 osób.

Niestety, kolejny silny przyrost zakażonych na Śląsku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W poprzednim raporcie Ministerstwa Zdrowia dowiedzieliśmy się, że aż 27 osób na Śląsku przeszło pozytywnie test na koronawirusa. Dziś to już łącznie 46 osób. Z racji zgonu 70-letniej kobiety hospitalizowanej w Tychach, województwo śląskie odnotowało jak do tej pory największą liczbę zgonów - aż 8 pacjentów przegrało walkę z koronawirusem. Nadal najgorsza sytuacja jest na Dolnym Śląsku i na Mazowszu.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Również nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Odnotowuje się tam pojedyncze przypadki, podobnie jak na Podlasiu. Jeśli potwierdzone przypadki w raporcie Ministerstwa Zdrowia nadal będą tak dramatycznie rosnąć, możemy znów przekroczyć granicę 200 dziennych zakażonych. Największy dobowy przyrost odnotowano 28 marca - 249 przypadków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Córka Kasi Kowalskiej drugi raz walczy o życie. Były cztery reanimacje
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News