ksiądz broń wiadomości
Facebook Sylwester Latkowski
Joanna Szwalikowska - 29 Października 2020

Zatrważające wiadomości o księdzu, który ruszył wczoraj z bronią na protestujących. Policja potwierdza

Zatrważające wiadomości na temat księdza, który wczoraj ruszył na protestujących w Czernikowie z bronią. Wszystko zostało potwierdzone przez policję.

Szokujące wiadomości dotyczące księdza, który ruszył z bronią na protestujących, gdy ci przechodzili obok kościoła. Reporter Radia Zet, Maciej Bąk przekazał informacje uzyskane od funkcjonariuszy policji.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Zatrważające wiadomości na temat księdza, który wyszedł z bronią do protestujących

Zdarzenie miało miejsce w Czernikowie w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie podobnie jak w wielu innych zarówno mniejszych, jak i większych miastach, trwają protesty sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zabraniającego aborcji eugenicznej. Polki ruszyły na ulice, by wyrazić swój sprzeciw. Miejscowy proboszcz ruszył na protestujących z bronią.

Kiedy manifestujący przechodzili obok kościoła, nagle wyszedł do nich duchowny. W jego dłoni znajdowało się coś, przypominającego broń. W czwartek policja potwierdziła, iż ksiądz został zatrzymany, informuje Radio Zet.

- Policja zatrzymała 53-letniego duchownego, który wczoraj w Czernikowie pod Toruniem wyszedł z bronią w ręku przed plebanię, w momencie gdy obok niej przechodziła manifestacja. Zabezpieczono 6 sztuk broni. Policja prowadzi postępowanie w kierunku gróźb karalnych - napisał Maciej Bąk, reporter Radia Zet na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Jak dodał reporter, z ustaleń policji wynika, iż była to broń myśliwska, a także wiatrówka. 53-letni proboszcz miał grozić protestującym, ale również policjantom, którzy byli obecni na miejscu zdarzenia.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w środę wieczorem w Czernikowie w parafii św. Bartłomieja. Protest rozpoczął się przy pomniku 700-lecia o godzinie 17, skąd ruszył przemarsz. Jak wynika z relacji uczestników, kiedy demonstracja przechodziła obok kościoła, proboszcz parafii wyszedł do manifestujących z bronią. Manifestacja, która odbyła się w środę, była pierwszą, jaka miała miejsce w tej miejscowości.

- Jako że inne miasta robią strajki, uznałam, że w Czernikowie też się przyda. Szczególnie dla tych, którzy nie mają po drodze do Torunia czy np. Włocławka - mówiła Zuzanna Gałczyńska, organizatorka wydarzenia w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Kontrowersyjny ksiądz miał już nie pierwszy raz "zasłynąć" w mediach.

Przedtem o księdzu było głośno, ponieważ miał obrażać swoich parafian. Dodatkowo narzucił im kiedyś, jakie kwoty powinni dać na kolędę. W trakcie mszy wierni mieli również składać ofiary w kopertach, które był podpisane imieniem oraz nazwiskiem.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

- Aborcja, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodna z konstytucją - brzmi orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, wobec którego w całej Polsce trwają protesty.

Ksiądz z parafii w Czernikowie, który ruszył na protestujących z bronią został zatrzymany, policja prowadzi wobec niego postępowanie dotyczące gróźb karalnych. Na szczęście podczas tego dramatycznego zdarzenia, nikomu nie stała się krzywda.

wiadomości ksiądz broń

Źródło: Twitter

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apeluje
  2. Zofia Klepacka zareagowała na apel Jarosława Kaczyńskiego. Jej postawa nie spodoba się wielu (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Naukowcy nie mogą uwierzyć. Na księżycu Saturna jest "bardzo dziwna cząsteczka", wyjątkowe odkrycie
  7. Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter, Gazeta Wyborcza, Radio Zet, Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News