Żywioł był bezlitosny. Dotarliśmy do mieszkańców, o których dramacie milczą media

Żywioł był bezlitosny. Dotarliśmy do mieszkańców, o których dramacie milczą media Źródło: YouTube/NOKIA4514

Dramatyczne wiadomości z dwóch miejscowości w Polsce. Poniedziałkowa burza dokonała tam ogromnych zniszczeń. Udało nam się skontaktować z mieszkańcami, którzy opowiedzieli o walce z bezlitosnym żywiołem. Jedna z rodzin ucierpiała wyjątkowo mocno. W sieci pojawiły się porażające nagrania oraz zdjęcia.

Smutne wiadomości z dwóch miejscowości na Lubelszczyźnie. W poniedziałek przez wschodnie powiaty województwa lubelskiego przechodziły bardzo intensywne burze połączone z obfitymi opadami deszczu. Wsie powiatu hrubieszowskiego znalazły się pod wodą. Udało nam się skontaktować i porozmawiać z mieszkańcami, którzy byli świadkami tragicznych wydarzeń.

Smutne wiadomości z kraju - dwie lubelskie miejscowości znalazły się pod wodą. Dramatyczna walka z żywiołem

- Na początku trochę grzmiało. Co jakiś czas, ale w sumie nie głośno. Nic nie zwiastowało aż takiej ulewy. Nagle zaczął padać grad, a później bardzo silny i gwałtowny deszcz - zdradziła nam jedna z mieszkanek miejscowości Staszic. Tę miejscowość równie mocno dotknęła krótka burza. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak się okazało, krótki, ale gwałtowny deszcz przyniósł dramatyczne skutki. 

- Burza zaczęła się przed godziną 14. Ulewa trwała około pół godziny. Około godziny 14:30 dostałem informacje od kolegów że woda zaczyna zalewać łąki. Pojechałem to sprawdzić. Ze względu na ukształtowanie terenu woda zalała łąki w Drohiczanach. Zrobiłem kilka zdjęć i filmików i pojechałem dalej zobaczyć co się dzieje. - przekazał nam Michał Tryniecki, druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczanach. Jak się niestety okazało, nieco dalej sytuacja wyglądała znacznie gorzej.

- Okazało się że w jednym z gospodarstw sytuacja jest dość dramatyczna. Masy wody wlewały się na podwórek. Mieszkańcy tego domu próbowali się ewakuować. Postanowiliśmy z kolegami pomóc. Weszliśmy w wartki nurt i trzymając się za ręce umożliwiliśmy mieszkańcom przejście przez wodę. Potem stwierdziliśmy że nie ma na co czekać i zadzwoniliśmy na straż pożarną - kontynuował Michał Tryniecki. 

- Mężczyzna mieszkający w domu wyniósł z niego swoje dzieci, natomiast strażacy zrobili żywy łańcuch (złapali się ramię za ramię) i pomogli wyjść z zalanej posesji na jezdnię żonie mężczyzny i jego matce, ponieważ nurt wody był bardzo silny. Dom był szczelnie zamknięty i na szczęście bardzo nie ucierpiał - opowiedział jeden z mieszkańców miejscowości. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Szybki powrót do własnej wioski, przebiórka w mundur strażacki i powrót na miejsce zdarzenia. Na miejsce nasz strażacki STAR 244 dojechał około godziny 15. Tam zająłem się blokowaniem ruchu, żeby żadne auto nie uległo zalaniu ponieważ stan wody rósł mimo przejścia burzy. Reszta druhów zajęła się próbami powstrzymania wody - kontynuował Michał Tryniecki, jeden z druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, który wraz z innymi pomógł poszkodowanej rodzinie.

Na szczęście dom znacznie nie ucierpiał, niestety dużo gorzej wygląda sytuacja upraw. Silne opady gradu spowodowały zupełne zniszczenie upraw buraków oraz rzepaku. Podobnie ma się sytuacja na polach kukurydzy, około 30% zbiorów znalazło się na ziemi. Większość rolników, była ubezpieczona, dzięki czemu otrzymają odszkodowanie za poniesione straty. Niestety nie wszyscy tego dokonali. Nie udało się ustalić, czy wobec takiej sytuacji gmina udzieli jakiejkolwiek pomocy poszkodowanym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Sensacyjne doniesienia obiegły media. Łukasz Szumowski rozważa rezygnację ze stanowiska, jest nawet przewidywana data dymisji

Michał Tryniecki, świadek zdarzenia i druh Ochotniczej Straży Pożarnej, przekazał nam również film, na którym widać ogromną skalę zniszczeń. W sieci pojawiło się także nagranie jednej z bliskich osób najbardziej poszkodowanej rodziny. Widać, że mężczyzna był bardzo zdenerwowany, trzęsły mu się ręce. Uwaga, w drugim nagraniu zawarte są niecenzuralne słowa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Syn Stuhra przerwał milczenie pilną wiadomością. Wszyscy trzymają kciuki
  4. Uwielbiana sieć zamyka sklepy. Ostatnia szansa, by zrobić w nich zakupy
  5. Dopiero teraz media podały informację, nie żyje polityk. Polacy w żałobie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie
  8. Zborowska już mieszka w domu z basenem. Butelkowa kuchnia hipnotyzuje, ale taras budzi największy zachwyt
  9. Pierwsze zdjęcie Jerzego Stuhra po wyjściu ze szpitala. Uwagę zwraca jeden szczegół

Źródło: Materiał własny

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News