Dramatyczne wiadomości. Nie żyje 5 księży, 2 jest w ciężkim stanie

Dramatyczne wiadomości. Nie żyje 5 księży, 2 jest w ciężkim stanie Źródło: Youtube.com

Wiadomości, które niedawno obiegły krajowe media są naprawdę dramatyczne. W jednej z miejscowości w centralnej Polsce doszło do ogromnej tragedii. Z doniesień wynika, że życie straciło pięciu księży. Kolejnych dwóch kapłanów jest w bardzo poważnym stanie. Ich życiu wciąż zagraża duże niebezpieczeństwo.

Wiadomości z Domu Księży Seniorów, działającym przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu są porażające. Na terenie placówki zanotowano ognisko koronawirusa. Na skutek zarażenia niebezpiecznym patogenem życie straciło już pięciu księży. Sześciu kapłanów nadal przebywa w szpitalu. Dwóch z nich jest w naprawdę ciężkim stanie. Region radomski boryka się z ogromną tragedią.

Wiadomości z Radomia są przerażające

Kanclerz kurii biskupiej w Radomiu, ksiądz prałat, Edward Poniewierski, poinformował niedawno, że u mieszkańców Domu Księży Seniorów w Radomiu zanotowano wiele zakażeń koronawirusem. Źródłem zarażeń był jeden z pensjonariuszy. Służby sanitarne we współpracy z Kurią Diecezji Radomskiej wyjaśniają dokładne okoliczności powstania ogniska. Przez ostatnie dni trwało ustalanie liczby chorych księży, pracowników ośrodka oraz osób zewnętrznych, które mogły mieć kontakt z zarażonymi kapłanami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- U wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów przeprowadzano badania na obecność koronawirusa. U dziesięciu księży stwierdzono wynik pozytywny. U niektórych z nich pojawiły się objawy chorobowe, dlatego była konieczność przewiezienia w sobotę i niedzielę chorych księży do szpitala w Radomiu, na oddział zakaźny - napisano przed kilkoma dniami na stronie internetowej Diecezji Radomskiej. 

Obecnie pieczę na kapłanami sprawują wolontariusze ze zgromadzenia w Kałkowie. Seniorzy nie mogą opuszczać swoich mieszkań. Posiłki dostarczane są bezpośrednio, tak, żeby uniknąć spotkań emerytów. Księża, którzy wymagają opieki, pozostają pod kontrolą obsługi. Z informacji medialnych wynika, że przed kilkoma dniami cały obiekt został zdezynfekowany. Dwóch księży nadal walczy o życie w szpitalu. 

Dzisiaj grzeje: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski

2. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków

3. Papież Franciszek dał wspaniały przykład dla przyszłych pokoleń. Jego zachowanie podczas spotkania z ciężko chorym mówi więcej niż tysiąc słów

W poniedziałek, 27 lipca, zmarł piąty mieszkaniec radomskiego Domu Księży Seniorów. Ksiądz Henryk Bień miał 90 lat. Pracował jako wikariusz w parafiach: Bogoria, Niekłań, Stromiec, Drzewica, Szydłowiec, Słupia Nowa, Osiek i Klwów. Był także proboszczem parafii w Sobótce i Kowalkowie. Na emeryturze przebywał od piętnastu lat. Został pochowany na terenie parafii św. Marcina w Radzanowie. Wcześniejszymi ofiarami byli: 92 letni ksiądz Bogumił Orłowski, 84-letni ksiądz Andrzej Sasin, 75-letni ksiądz Mieczysław Marchewka i 91-letni ksiądz Stanisław Groszek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Justyna Żyła znalazła nowego chłopaka? Sama się wygadała przed tysiącami internautów
  3. Wstrząsająca wiadomość nagle obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor
  4. Rząd właśnie przedłużył uciążliwy zakaz, wiadomo ile jeszcze potrwa. Bardzo złe informacje dla wielu Polaków
  5. Porażające sceny na pogrzebie Mariana Tomaszewskiego. Nikt nie mógł się spodziewać
  6. Ogromna wpadka księcia Williama. Nikt nie wiedział, prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  7. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  8. Zamówiła kolczyki, otrzymała tajemniczą kopertę z chińskimi literami. Otworzyła, zobaczyła zawartość i oniemiała
  9. Panna młoda dzień po ślubie obudziła się nie w swojej sypialni. Była przywiązana do łóżka

Źródło: Interia/Gazeta Wyborcza

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News