Do Polaków masowo dociera pilna wiadomość rządowa. Każdy, kto ją dostał, może być w niebezpieczeństwie

Do Polaków masowo dociera pilna wiadomość rządowa. Każdy, kto ją dostał, może być w niebezpieczeństwie Źródło: unsplash.com NordWood Themes

Pilne wiadomości rządowe docierają do Polaków. Każdy, kto ją otrzymał, może być w poważnym niebezpieczeństwie, dlatego lepiej nie lekceważyć nadesłanej informacji. Sytuacja jest poważna.

Ważne wiadomości masowo są nadsyłane do rodaków. Nikt nie powinien ignorować przekazywanej przez SMS informacji. Ostatnie dni nie zwiastowały zagrożenia, dlatego wiele osób może nie być gotowych na tak nagłą zmianę. Chodzi o realne zagrożenie zdrowia, a nawet życia. 

Pilne wiadomości dla Polaków. Będzie niebezpiecznie 

Tuż przed południem w poniedziałek IMGW zdecydował o wydaniu ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia dla aż 6 województw, a więcej o tym możecie przeczytać tutaj. Niedługo potem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiła wysłać do mieszkańców SMS z informacją o pojawieniu się dziś wieczorem ulewnych deszczy, które niestety, mogą prowadzić do podtopień. Po pogodowych dramatach z tygodnia poprzedniego i spokojnym weekendzie wszyscy liczyli, że teraz będzie już tylko lepiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Uwaga! Dziś (29.06) oraz w nocy ulewny deszcz i burze z silnym wiatrem. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb - brzmi nadsyłana do Polaków wiadomość. 

Z kolei na oficjalnej stronie RCB pojawił się komunikat dotyczący wszystkich województw, które znajdują się w strefie zagrożenia. Jak więc możemy się dowiedzieć, ulewne deszcze i burze z porywistym wiatrem prognozowane są dla: Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia oraz część Mazur (powiaty: węgorzewski, giżycki, piski, ełcki, olecki, gołdapski). Opady mogą sięgać nawet 70 mm, a na pozostałym, zagrożonym obszarze do 50-60 mm. Wiatr natomiast może osiągać prędkość do 100 km/h. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje o postępowaniu w przypadku podtopień. 

- W przypadku zagrożenia podtopieniami należy: słuchać komunikatów o zagrożeniu i sposobach postępowania w lokalnym radiu lub telewizji, przenieść wartościowe rzeczy na górne kondygnacje budynku, zadbać o to, by telefon komórkowy cały czas był w pełni naładowany, pojazdy z terenu posesji przestawić w niezagrożone miejsca, zabezpieczyć budynek i przygotować worki z piaskiem - widnieje na stronie RCB.gov.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Skandal w Biedronce, porażające nagranie wyciekło do sieci. Pilne poszukiwania klienta
  4. Nagranie mieszańca Podkarpacia przyprawia o ciarki. Dantejskie sceny i chaos, rozszalała pogoda dała się we znaki
  5. Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu. Najgorsza decyzja jego życia, skutki okazały się katastrofalne
  6. Jeżeli chcesz zagłosować w drugiej turze wyborów, musisz zrobić jedną rzecz. Zostało niewiele czasu

Źródło: RCB.gov.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News