Miliony fanów pogrążonch w żałobie. Nie żyje twórca legendarnych hitów, media obiegła bardzo smutna wiadomość

Miliony fanów pogrążonch w żałobie. Nie żyje twórca legendarnych hitów, media obiegła bardzo smutna wiadomość Źródło: Unsplash.com Marc Ignacio

Tragiczne wiadomości obiegły media. Zmarł muzyk, współautor legendarnych hitów, pracował z wielkimi gwiazdami estrady. Niestety, powodem śmierci była choroba COVID-19.

Niestety, docierają kolejne wiadomości o ofiarach koronawirusa. Jedna z nich był uwielbiany przez fanów muzyk,  autor wielu, kultowych utworów. Niestety, zespół podał w sobotę informacji o jego śmierci, fani są załamani.

Fatalne wiadomości, nie żyje muzyk legendarnego zespolu

Nie żyje Lou A. Kouvaris, gitarzysta legendarnej amerykańskiej formacji rockowej/heavy metalowej Riot. Współpracował także z innymi legendami muzyki -był gitarzystą Journey, Neila Younga, oraz Tom Petty & Heartbreakers. Miał 65 lat, przyczyną śmierci był koronawirus.

Pochodzący z Grecji gitarzysta, grał na pierwszym albumie Riot, zatytułowanym Rock City. Jest współautorem jednych z największych hitów grupy, które znalazły się na debiutanckim albumie. Spod jego palców wychodziły ścieżki gitary w utworach takich jak "Warrior", "Gypsy Queen" czy tytułowe "Rock City".

W Riot zastąpił go Rick Ventura, a sam Kouvaris pojawiał się czasem na scenie ze starym zespołem jako specjalny gość. Po latach obaj założyli zespół Riot Act, który odgrywał na żywo największe hity zespołu z lat 1977-1984. Kouvaris nie jest pierwszym muzykiem Riot, którego żegnali koledzy. W 2003 roku zmarł wokalista Guy Speranza, a w 2012 roku legendarny gitarzysta Mark Reale, z którym zespół nagrał najważniejsze płyty.

Zespół żegna przyjaciela. Sytuacja w USA jest tragiczna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Riot stracił kolejnego brata. Lou grał z nami na naszym pierwszym materiale "Riot City" oraz występował z nami wiele razy na koncertach z obecnym składem. Jesteśmy zasmuceni jego odejściem - napisano na fanpage zespołu.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy kochali go za kultowe seriale TVP i TVN. Niestety, nie żyje znakomity aktor, miał zaledwie 46 lat
2.
Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

W USA jest obecnie najwięcej zarażonych osób, to już ponad 115 tysięcy przypadków, oraz prawie 2000 zgonów. Z zakażeniami zmagają się już dziesiątki znanych muzyków, wielu z nich jest w podeszłym wieku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca? Niepokojące wyniki badań naukowców z kilku krajów
  4. Antek Królikowski pokazał, jak spędza kwarantannę. Przerażony wzrok mówi wszystko, na zdjęciu nie jest sam
  5. Wiadomo, co na kwarantannie robi Robert Janowski. Zdjęcie mówi samo za siebie
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News