Poczułeś wibracje telefonu, lecz nikt nie napisał, ani nie dzwonił? Musisz uważać

Poczułeś wibracje telefonu, lecz nikt nie napisał, ani nie dzwonił? Musisz uważać Źródło: flickr.com/ThoroughlyReviewed

Wiadomości tekstowe, które przychodzą na nasze telefony komórkowe, często wydają się "oszustwem". Mimo że czujemy wibracje to odkrywamy, że nikt do nas nie pisał ani nie dzwonił. Okazuje się, że nie to niepokojące zjawisko.

Wiadomości i połączenia, które nigdy nie miały miejsca, sprawiają, że czujemy się zagubieni, oszukani i przez chwilę zszokowani. Wiele osób mogłoby przysiąc, że czuło wibracje przychodzącej rozmowy. To niepożądany znak.

Niewidzialne wiadomości i połączenia wprowadzają wiele osób w błąd

W dzisiejszych czasach, kiedy cyfryzacja jest powszechna, telefony komórkowe mają nawet kilkuletnie dzieci. Kontakt z rodziną i znajomymi dzięki tym urządzeniom jest niezastąpiony. To też wielofunkcyjny gadżet zastępujący m.in. aparat, kalendarz czy notatnik. Wiele osób tak przywiązało się do telefonu, że nie wypuszcza go z ręki nawet w czasie snu.

Zaobserwowano również ciekawe społecznie zjawisko. Telefon przełączony w cichy tryb, czyli w tryb wibracji, często oszukuje nasz mózg. Kto nie miał tak, że wydawało mu się, że komórka zawibrowała, mimo że nie otrzymaliśmy żadnej wiadomości lub nikt nie dzwonił? Takie przypadki dotykają ponad 80% społeczeństwa - nie jest to zjawisko dobre, a wręcz niepokojące.

To mózg wprowadza użytkownika telefonu w błąd

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To dziwne zjawisko naukowcy nazwali syndromem fantomowych wibracji. Występuje częściej u nastolatków, niż u osób po 30. roku życia. Tak naprawdę nie wiadomo, skąd bierze się fałszywe poczucie, że ktoś próbuje się z nami skontaktować. Niektórzy badacze doszli do wniosków, że mózg pod wpływem stresu zaczyna inaczej interpretować niektóre aktywności neuronów. Zdrowy człowiek nie powinien odczuwać takiego dyskomfortu i uczucia zaniepokojenia. Naukowcy podejrzewają też, że to efekt działania neuronów lustrzanych.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Neurony lustrzane polegają na niczym innym, jak na naśladowaniu innych. Jeśli ktoś w zasięgu naszego wzroku sięga po telefon komórkowy, to my też mimowolnie wyciągamy go z kieszeni i zaczynamy się nim bawić i sprawdzać różne rzeczy. Ludzie używający przez większość dnia telefonu komórkowego coraz częściej słyszą i czują bodźce, do których są przyzwyczajeni. Dzieje się tak właśnie wtedy, kiedy w danym momencie one nie występują. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Atak zimy w Polsce pewny. Europejskie Centrum ostrzega przed anomaliami, doniesienia nie wyglądają dobrze
  2. Mąż zostawił ją po 37 latach, poprosiła go o tylko jedną, niewinną rzecz. Nie mógł przewidzieć, że to plan paskudnej zemsty
  3. Kwoty wpływające na konto Sochy zwalają z nóg. Ujawnili źródła dochodu gwiazdy
  4. Olbrychski ujawnił, co Maria Kaczyńska uważała o swoim szwagrze
  5. Wielkie ZAMIESZANIE z wypłatą trzynastej emerytury. Może ona naruszyć dyscyplinę

Źródło: Jest pozytywnie

Następny artykuł