27 dzieci trafiło do szpitala, blisko 100 osób jest poszkodowanych. Nowe wiadomości o tragedii na południu Polski

27 dzieci trafiło do szpitala, blisko 100 osób jest poszkodowanych. Nowe wiadomości o tragedii na południu Polski Źródło: maxpixel.net/CC0 Public Domain

Wiadomości z Podkarpacia są bardziej niż niepokojące. Wśród prawie 100 poszkodowanych osób jest aż 27 dzieci, które są hospitalizowane. To właśnie one cierpią najbardziej, a lekarze robią, co mogą, by ulżyć im w cierpieniu. Znane są nowe ustalenia z tragedii na południu kraju.

Wiadomości o tragedii na południu kraju już wczoraj obiegły polskie media. Dzisiaj sytuacja jest jeszcze bardziej groźna - do 27 zwiększyła się liczba dzieci, które muszą zostać w szpitalu na dłużej.

Przykre wiadomości z Sanoka - 27 dzieci będzie musiało zostać w szpitalu na dłużej

Wszystko zaczęło się w piątek 25 października w Sanoku. Do szpitala zgłosili się rodzice dzieci, które uczęszczały do jednej placówki. Pięcioro maluchów cierpiało na nienaturalnie wysoką gorączkę oraz wyniszczające wymioty. W Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku natychmiast rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne. W ciągu kilku dni sytuacja pogorszyła się w zaskakujący sposób.

We wtorek 28 października liczba poszkodowanych to już nie pięcioro dzieci. Objawy zatrucia zgłosiły już 93 osoby, a aż 29 osób musiało zostać hospitalizowanych - wśród tej grupy 27 chorych to małe dzieci.

W ramach dochodzenia pobrano próbki żywnościowe (posiłki z dnia 23 i 24 października), próbki wody, próbki w kierunku czystości mikrobiologicznej powierzchni oraz próbki w kierunku badań mikrobiologicznych u personelu i chorych.

Salmonella źródłem zatrucia u prawie setki osób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Badania mikrobiologiczne, które wykonano w trybie natychmiastowym wykazały, że u 14 chorych czynnik etiologiczny zatrucia to pałeczka Salmonella Enteritidis. Pozostałe próbki pobrane z przedszkola są w trakcie badań i trwa ustalanie źródła zatrucia pokarmowego. Pałeczki Salmonelli w poważnych przypadkach mogą spowodować m.in. stan zapalny narządów wewnętrznych i problemy z ośrodkowym układem nerwowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

Sanepid prowadzi dochodzenie w sprawie zatrucia aż u prawie setki osób. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku wstrzymał działalność placówki aż do odwołania. W dalszym ciągu prowadzone są też badania na osobach pozornie narażonych na zatrucie pałeczką Salmonelli Enteritidis.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wymiana małego elementu w aucie grozi mandatem 500 zł lub utratą dowodu rejestracyjnego. OSTRZEŻENIE dla kierowców
  2. Poprosiła swojego partnera, by zajął się ich córeczką. Gdy później zobaczyła, co jej zrobił, prawie zemdlała
  3. 67-letnia kobieta urodziła córkę. Powiedziała, jak zaszła w ciążę, nikt nie chce jej uwierzyć
  4. Przez kilka lat po ślubie żyła w ciągłym strachu. W końcu znalazła genialny sposób na inne życie "bez tego bólu, krwi", nie każdy go pochwala
  5. Z ust noworodka zaczęła sączyć się piana. Lekarka odkryła straszny powód w pieluszce dziecka, szybko popędziła po pomoc

Źródło: Super Express

Następny artykuł