Niepokojące doniesienia o 2019n-CoV. Śmiercionośny wirus jest bardzo blisko Polski, zaraził kolejną osobę

Niepokojące doniesienia o 2019n-CoV. Śmiercionośny wirus jest bardzo blisko Polski, zaraził kolejną osobę Źródło: Wikimedia Commons/CDC Global

Wiadomości dotyczące rozprzestrzeniania się śmiercionośnego wirusa nie napawają optymizmem. Nowe, oficjalne doniesienia mówią o kolejnym zarażonym - jest to mężczyzna, który znajduje się tuż za polską granicą. Czy grozi nam niebezpieczeństwo?

Najnowsze wiadomości zza granicy brzmią dość przerażająco. Wirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Nowe dane dotyczące statystyk osób zarażonych, umarłych i znajdujących się w ciężkim stanie zaskoczyły samych naukowców.

Wiadomości zza granicy mówią o jednym potwierdzonym przypadku

Informacje dotyczące wirusa 2019n-CoV dotyczą tym razem wieści zza zachodniej granicy. Rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia ogłosił, że na terenie Bawarii potwierdzono kolejny przypadek Europejczyka zarażonego wirusem z Wuhan. Ma to być mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii.

Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności określił stan chorego jako stabilny i dobry. Chory jest cały czas monitorowany i znajduje się w izolacji. Osoby, które miały kontakt z chorym zostały poinformowane o niebezpieczeństwie oraz o symptomach, które mogą je zaniepokoić. Jednak rzecznik ministerstwa zdrowia zapewnia, że szanse na rozprzestrzenienie się wirusa na terenie Bawarii jest niewielkie. Niedługo zostanie również zwołana specjalna konferencja prasowa.

Ilość chorych oraz zgonów rośnie z dnia na dzień

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ostatnim czasie potwierdzono trzy przypadki koronawirusa we Francji. Eksperci twierdzą, że niedługo mogą wystąpić  zachorowańsię kolejne przypadki w Wielkiej Brytanii. W Polsce pod obserwacją znajduje się dwójka dzieci z Krakowa, które po przylocie z wakacji wraz z rodzicami miały objawy śmiertelnego wirusa - mogły się zarazić podczas przesiadki w Pekinie. Studenci z Rzeszowa, którzy w ostatniej chwili uciekli z Wuhan i również przesiadali się w Pekinie także trafili na obserwację. Należy jednak pamiętać, że okres inkubacji wirusa wynosić aż 14 dni, dlatego nawet tydzień w izolatce nie wystarczy, aby zweryfikować, czy ktoś jest lub nie jest nosicielem. Naukowcy zapowiadają także, że szczepionka będzie gotowa za ok. 14-16 tygodni.

Dzisiaj grzeje: 1. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało
2. Niepokojące doniesienia o 2019n-CoV. Śmiercionośny wirus jest bardzo blisko Polski, zaraził kolejną osobę
 

Oprócz Azji Południowo-Wschodniej, przypadki zarażenia potwierdzono już w Kanadzie, Francji, Australii, Niemczech, Nepalu oraz w USA. Najstraszniejsze jest to, że liczba zarażonych bardzo szybko rośnie, jeśli wierzyć statystym prosto z Chin, takich osób może być znacznie więcej. Jednak w ciągu dnia z 27 na 28 stycznia odnkootowano 1291 nowych zakażeń, 24 zgony, a 690 osób pozostaje w stanie krytycznym lub ciężkim. Łącznie zmarło już 106 osób, prawie 5 tysięcy ludzi jest zarażonych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Dzisiaj policja rusza z nowymi kontrolami. Użytkownicy LPG i diesli muszą uważać
  3. Mięso na rosół kupujesz w supermarkecie? Robisz największy błąd, specjaliści załamują ręce
  4. Straszne, ministrant odebrał sobie życie. Mieszkańcy polskiej miejscowości nie mogą się pozbierać
  5. Sprawa jest załatwiana po cichu, nikt nie miał pojęcia. Wypłynęły nowe fakty o Agnieszce Woźniak-Starak

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News