Wiadomości o proteście
YouTube POLAND ON AIR
Irmina Jach - 27 Października 2020

Zacznie się już o 15, potrwa do późnego wieczora. Cała Polska odczuje skutki, jest komunikat

Wiadomości na temat protestów kobiet są obecnie najgorętszym tematem medialnym. Manifestacje i protesty, które rozpoczęły się po ogłoszeniu bulwersującego wyroku Trybunału Konstytucyjnego na temat niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją RP potrwają jeszcze co najmniej kilka dni. Kolejne rozpoczną się dziś o 15:00 i potrwają do późnego wieczora. Cała Polska odczuje skutki.

Wiadomości na temat kolejnych manifestacji w ramach Ogólnopolskiego Strajkowi Kobiet pojawiły się w mediach. Wiemy, w których miastach dojdzie dziś do protestów.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

Wiadomości o kolejnych protestach kobiet obiegły media

Od czwartku, 22 października, na ulicach polskich miast odbywają się manifestacje i protesty, w których bierze udział miliony Polaków. To konsekwencja wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Protesty już nie odbywają się tylko w dużych miastach. Do akcji dołączyło wielu mieszkańców mniejszych miejscowości. Fala oburzenia przetacza się przez cały kraj. W najbliższych dniach odbędzie się ponad 150 rozmaitych protestów, marszy, blokad i spacerów. Manifestacje planują także Polacy mieszkający poza granicami kraju, między innymi w: Helsinkach, Lipsku, Luksemburgu, Wiedniu, Glasgow, Londynie i Malmo (wszystkie zaplanowano na środę, 28 października).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Ogólnopolski Strajk Kobiet budzi duży niepokój partii rządzącej. Mateusz Morawiecki zabrał w końcu głos w sprawie, zapowiadając, że rząd będzie się stanowczo przeciwstawiał obecnym wydarzeniom. Jego zdaniem, protesty kobiet, są bezzasadne, ponieważ przypadek ten nie obejmuje sytuacji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki. Zapowiedział pomoc rządu dla kobiet.

Kolejne protesty w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zostały zaplanowane na wtorek, 27 października. Manifestacje w obronie praw kobiet odbędą się w 22 miejscowościach na terenie całego kraju. Mogą dołączyć do nich osoby, które mieszkają w okolicach: Rudy Śląskiej (Plac Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej, godzina 18:00), Jaworzna (Urząd Miasta Jaworzna, godzina 19:00), Limanowej (Rynek w Limanowej, godzina 17:00), Grójca (zbiórka przy sklepie Topaz, godzina 17:00) oraz Andrychowa (parking przy al. Adama Wietrznego - naprzeciwko basenu odkrytego, godzina 15:30).

Protesty odbędą się także w Kruszwicy (godzina 17:00), Olsztynku (Rynek, godzina 16:00), Świętochłowicach (Plac Słowiański na Lipinach, godzina 18:00), Rybniku (Rynek, godzina 19:00), Włocławku (Stary Rynek, godzina 17:00), Zebrzydowicach (godzina 19:00), Kościanie (Rynek, godzina 19:00), Gdańsku (Pomnik króla Jana III Sobieskiego, godzina 19:00), Płocku (Teatr Płocki, godzina 18:00) i Trzemesznie (godzina 19:00).

Manifestujący wyjdą również na ulice Krotoszyna (Rynek, godzina 18:00), Drawna (godzina 17:00), Śremu (Park Odlewnika, godzina 18:00), Chojnic (godzina 17:00), Pruszcza Gdańskiego (ul. Kossaka, godzina 17:00), Skarszewów (godzina 16:00), Rumii (Galeria Rumia, godzina 17:45) oraz Wrocławia (Plac Wolności, godzina 18:00). Protestować będzie także Polonia mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, którzy spotkają się na nowojorskim Time Square o godzinie 22:00.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

Środa, 28 października, będzie kolejnym dniem protestów. Organizatorzy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zaapelowali do kobiet, by tego dnia nie szły do pracy, korzystając między innymi z prawa do dnia wolnego, który przysługuje w dniu donacji krwi. Wielu pracodawców zdecydowało się na udzielenie pracownicom urlopu, wspierając je w walce o wolność i prawo do samodzielnego decydowania o swoim ciele i życiu. Forma protestu nie jest przypadkowa.

- W środę strajkujemy, w środę nie idziemy do roboty. Pomysł strajku padł 24 października, czyli w rocznicę strajku kobiet islandzkich z 1975 roku. Wiemy, jaka jest sytuacja, wiemy, że jest pandemia, wiemy, że dla wielu nie ma możliwości niepójścia do pracy. Wiemy, że wielu nie ma pracy, do której mogliby pójść, dzięki temu, że jest pandemia. Apelujemy do przedsiębiorców, apelujemy do tych wszystkich osób, które zatrudniają, dajcie nam ten jeden dzień, bo wy też macie w plecy - napisano w mediach społecznościowych.

Na piątek, 30 listopada, planowana jest z kolei ogromna manifestacja na ulicach Warszawy. Organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zachęcają Polki, by tego dnia pojawiły się w stolicy, by pokazać swoje niezadowolenie z bulwersującego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zachęcamy do udziału w manifestacjach. Nie składamy parasolek!

Najlepsze newsy dnia:

  1. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci
  2. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został aresztowany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Uwaga, ważna zmiana w aplikacji Zoom. Użytkownicy będą znacznie bezpieczniejsi, jest jeden szczegół
  7. Ulepszony i jeszcze skuteczniejszy syrop z cebuli. Jego moc potęgują nietypowe dodatki

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News