Pilne wiadomości od RCB, służby podnoszą alarm. Zostańcie w domach, za chwilę będzie bardzo niebezpiecznie

Pilne wiadomości od RCB, służby podnoszą alarm. Zostańcie w domach, za chwilę będzie bardzo niebezpiecznie Źródło: .

Wiadomości przekazane dziś Polakom przez system ostrzegawczy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa brzmią bardzo groźnie. Dowiedzieliśmy się, że niebawem będzie wyjątkowo niebezpiecznie. Służby podniosły już alarm.

Wiadomości przekazywane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zawsze powinniśmy traktować bardzo poważnie. System ten wykorzystywany jest bowiem do ostrzegania Polaków przed niebezpieczeństwem, które może zaistnieć w najbliższych godzinach. Najczęściej dotyczy ono sytuacji pogodowej. W ostatnich miesiącach przyszło nam słuchać najpierw informacji o ulewach i lokalnych podtopieniach, a potem o niewyobrażalnych upałach.

Dziś dowiedzieliśmy się, że wiadomości przekazywane przez RCB dotyczą najbliższych godzin i możemy spodziewać się, że już niebawem przyjdzie nam mierzyć się ze szczególnie trudnymi warunkami pogodowymi. W niektórych miejscach pojawiły się one już teraz, w związku z czym przypominamy, by zachować ostrożność. W Internecie pojawiło się również kilka porad dla Polaków na dzisiejszą noc, która w niektórych miejscach może być naprawdę niebezpieczna.

Wiadomości przekazane przez RCB wywołały niepokój

Wiele osób wyraża swoje zaniepokojenie na wieść o kolejnych ostrzeżeniach wysyłanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństw. Tym razem wiadomości z ostrzeżeniem zostały wysłane do mieszkańców kilku województw, które są szczególnie narażone na skutki działania pogody w najbliższych kilkunastu godzinach. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wprowadziło pomarańczowy alarm dla województw: wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, lubuskiego (powiaty: międzyrzecki, sulęciński, słubicki, gorzowski, Gorzów Wielkopolski, strzelecko-drezdenecki), zachodniopomorskiego i pomorskiego (powiaty: bytowski, człuchowski, chojnicki, kościerski, kartuski, starogardzki, gdański, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński).

Większość mieszkańców tych rejonów otrzymała już wiadomości SMS z ostrzeżeniem, że tej nocy w wielu miejscach mogą pojawić się gwałtowne burze oraz ulewne opady deszczu.

Wiadomości o alarmie niepokoją Polaków

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi Polakom, by ci nocą starali się nie wychodzić z domów, unikali otwartych przestrzeni i nie chowali się pod drzewami. Opublikowano również ostrzeżenie, że możliwe są przerwy w dostawie prądu. Wszystko ma związek z gwałtownym wiatrem i burzami z gradem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Większość ostrzeżeń dotyczy zachodniej części Polski. Bezpiecznie będzie jedynie na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na Mazurach. Mieszkańcy pozostałych rejonów kraju powinni zastosować się do wskazówek RCB.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bielsko-Biała: dwunastolatka urodziła. Lekarze byli zszokowani. Zawiadomili prokuraturę. Przerażające fakty
  2. Znany polski gwiazdor pokazał PARTNERA!! Cała Polska wstrzymała oddech, NIKT nie znał o nim prawdy
  3. Trafiła do szpitala z potężnym bólem. Kiedy lekarze rozcięli jej brzuch, ścięło ich z nóg, obrzydliwe zdjęcia
  4. Tak odważnych zdjęć Anny Muchy nie było już dawno. Co robi ręka na jej kroczu?!
  5. Żonie Roberta Janowskiego publicznie puściły nerwy. "Mam tego ku*wa dosyć!"
  6. Pijany w sztok wyrzucony z TVN gwiazdor spowodował wypadek. Jego była żona przerwała milczenie

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News