Służby są bezradne, żywioł nie ma litości. Za chwilę nadciągnie nad kolejne polskie miasta

Służby są bezradne, żywioł nie ma litości. Za chwilę nadciągnie nad kolejne polskie miasta Źródło: Badawcza Stacja Meteorologiczna Będzin/Twitter

Ciężkie chwile przeżywają mieszkańcy Śląska. Wiadomości z tego regionu nie napawają optymizmem, a już za chwilę żywioł może pojawić się nad innymi polskimi miastami.

Wiadomości ze Śląska nie napawają optymizmem. W niedzielę wieczorem pojawiło się prawdziwe zagrożenie, gdy w regionie wystąpiły burze z wyjątkowo obfitymi opadami deszczu. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, przekazywanymi przez strażaków, służby były wzywane wielokrotnie. 

Dramatyczna sytuacja. Wiadomości ze Śląska po burzach i obfitych opadach

- Wezwania zaczęły napływać ok. godz. 17:30, głównie z rejonu Milówki, Węgierskiej Górki i Rajczy. Interwencje polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic domów i udrożnianiu przepustów. Strażacy zabezpieczają też podmyte drogi lokalne - przekazał asp. sztab. Tomasz Kołodziej.

Ciężka sytuacja pogodowa sprawiła, że na Żywiecczyźnie strażacy w ciągu zaledwie dwóch godzin interweniowali około 30 razy. Jak przekazał asp. Kołodziej po burzach z obfitymi opadami nienajlepsza sytuacja wystąpiła także w Chorzowie i Katowicach. Badawcza Stacja Meteorologiczna Będzin za pośrednictwem Twittera podzieliła się zdjęciami i nagraniami ze Śląska. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Interwencje strażaków na Śląsku. Wiadomości pogodowe dla innych regionów kraju

Zgodnie z wiadomościami, jakie pojawiły się w lokalnych mediach, interweniowali także strażacy ze Śląska Cieszyńskiego i okolic Bielska-Białej. Służby wzywane były między innymi do usuwania konarów z dróg, które powodowały utrudnienia w ruchu drogowym. Na nagraniach ze Śląska widać, że kierowcy mieli ciężkie chwile za kierownicą, gdy ulice zostały zalane, niemalże całkowicie uniemożliwiając przejazd.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia rozgrywała się po cichu. Żona Michała Żebrowskiego w końcu przerwała milczenie, jej wyznanie zasmuca

2. Prezes ZUS się wygadała. Polacy nie dostaną już gotówki z 500 plus?

3. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób

IMGW w prognozie pogodowej na weekend informował, że nad Polską pojawią się burze, przynoszące ulewne opady. Niebezpieczna sytuacja wciąż może pojawić się we wszystkich województwach. Największe opady prognozowane są dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Dlatego w najbliższych godzinach mieszkańcy tych regionów powinni ze szczególną uwagą obserwować warunki pogodowe w swojej okolicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad zalewem nagle pojawiła się trąba powietrzna. ”Materace latają, dzieci piszczą”
  2. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol
  3. Na stronie Gienka Loski opublikowano smutną i ważną informację. Liczy się każde wsparcie
  4. 186 osób nie żyje, przybywa kolejnych ofiar. Polskie służby alarmują, sytuacja jest beznadziejna
  5. Smutne informacje obiegły media. Nie żyje Mikołaj Kubica, wielka strata dla polskiego sportu
  6. Podczas porodu dowiedziała się o zdradzie męża. Jego kochanka rodziła obok, położna nagrała jej reakcję
  7. Kierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszych
  8. Co się dzieje z twoim organizmem po wypiciu kawy? Złapiesz się za głowę, niesamowite
  9. Boczek z ”Kiepskich” ma przepiękną córkę. Niestety, rzadko widuje się z aktorem i jego żoną

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News