Media obiegły smutne wiadomości
Pixabay ScorpionD
Agata Jaroszewska - 26 Maja 2020

Kancelaria Prezydenta przekazała smutne wiadomości. Nie żyje Krystyna Barchańska

Wiadomości jakie obiegły media są wyjątkowo tragiczne. Nie żyje zasłużona Krystyna Barchańska, jej śmierć zasmuciła wiele osób, nie tylko tych, którzy mieli okazję spotkać ją osobiście. Była wyjątkową osobą i jej walka o zachowanie pamięci o synu jest godna uhonorowania. Postawa prezentowana przez Krystynę Barchańską, szczególnie w dniu święta wszystkich matek, może być stawiana jako wzór do naśladowania.

Wiadomości o śmierci Krystyny Barchańskiej pojawiły się na Twitterze i z miejsca pojawiło się wiele komentarzy osób załamanych tą tragiczną informacją.

Pies na spacerzeByli na spacerze z psem. Zamurowało ich, gdy dostrzegli stworzenie, które podąża za nimi do domu, konieczna była natychmiastowa akcjaCzytaj dalej

Przekazano informacje o śmierci Krystyny Barchańskiej

Wiadomości o śmierci niestrudzonej matki Emila Barchańskiego pojawiły się na profilu dyrektora "Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" Arkadiusza Gołębiewskiego, lecz oficjalnie kondolencje przekazała także Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy, z którym zmarła kobieta spotkała się osobiście.

- Dzień Matki i smutna wiadomość. Odeszła Pani Krystyna Barchańska, matka 17-letniego Emila, najmłodszej ofiary stanu wojennego. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Panią Krystyną w Jej domu 13 grudnia 2019. Wieczny odpoczynek! - napisano na oficjalnym koncie głowy państwa, a wpis został opatrzony wspólnym zdjęciem wykonanym w czasie, ważnego dla obojga, spotkania. To naprawdę smutne wiadomości, śmierć Krystyny Barchańskiej szczególnie w dniu wszystkich matek wydaje się wyjątkowo przygnębiająca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Małgorzata Rozenek podzieliła się wzruszającymi słowamiCała prawda wyszła na jaw. Rozenek i Lewandowska nie mogły powstrzymać łez, nikt wcześniej nie wiedziałCzytaj dalej

Zmarła matka najmłodszej ofiary stanu wojennego

Krystyna Barchańska zapisała się na kartach historii jako kobieta niezłomnie walcząca o pamięć o swoim synu Emilu. Jak podaje portal Niezależna, Emil Barchański, uczył się w trzeciej klasie Liceum im. Reja w Warszawie i jednocześnie był członkiem Konfederacji Młodzieży Polskiej "Piłsudczycy", miała ona charakter tajny. Młody mężczyzna miał obrzucić pomnik Feliksa Dzierżyńskiego białą i czerwoną farbą oraz koktajlami Mołotowa. Wydarzenie miało miejsce 10 lutego 1982 roku, czyli dwa miesiące od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W tym czasie w kraju obowiązywało już surowe prawo, a chętnych do jego egzekwowania nie brakowało. Emila aresztowano miesiąc po tym wybryku, a następnie brutalnie bito, aby 17 marca postawić go przed sądem dla nieletnich.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd szykuje nową opłatę, nikogo nie ominie. Wielu będzie załamanych
2. Niestety, media obiegła przykra wiadomość o ”Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor ma powód do smutku

Historia jej dziecka przeszła do historii

Na rozprawie sądowej 17-latek odwołał wszystkie zeznania, które funkcjonariusze SB wymogli na nim torturami oraz biciem. Jego słowa były cytowane przez Radio Wolna Europa czy Głos Ameryki, a Krystyna Barchańska przyznaje, że jest bardzo dumna z decyzji syna. Niestety to właśnie ta decyzja przyczyniła się do śmierci chłopaka. Pomimo, że sprawców jego tajemniczego zniknięcia 3 czerwca 1982 roku znad Wisły nigdy nie odnaleziono, to właśnie ten akt odwagi był bezpośrednią przyczyną śmierci Emila Barchańskiego. jego matka, Krystyna, do końca życia pielęgnowała pamięć o swoim ukochanym dziecku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 3 lata temu Ewa Bem straciła córkę. Teraz zdecydowała się opowiedzieć o swojej tragedii
  2. Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Znamy zwycięzcę niemieckiego klasyku, co za mecz
  3. Rząd złagodzi kluczowy przed wakacjami zakaz? Media dotarły do tajnych ustaleń, znamy szczegóły
  4. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Premier Morawiecki podał dwie kluczowe daty
  5. Wszyscy szukali zaginionego 9-latka. Dopiero znaleziony film pokazał druzgoczącą prawdę, nie mieści się w głowie
  6. Włożył słomkę w banana. Chwilę później poniosła go fantazja, efekty są powalające

Niewiarygodne jak jej syn został potraktowany w szkoleMama niespodziewanie odwiedziła syna w szkole. Zobaczyła, co mu zrobił nauczyciel i natychmiast wyciągnęła telefonCzytaj dalej

Źródło: Niezależna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News