Katastrofalne wiadomości. Ujawniono powód rozprzestrzeniania się wirusa 2019-nCoV, ręce opadają

Katastrofalne wiadomości. Ujawniono powód rozprzestrzeniania się wirusa 2019-nCoV, ręce opadają Źródło: .

Wiadomości z Chin okazują się coraz bardziej niepokojące. Lokalne władze Wuhan ujawniły, w jaki sposób miało dojść do rozprzestrzenienia się groźnego koronawirusa. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzegł już Polaków przed wyjazdami do Azji Południowo-Wschodniej.

Wiadomości docierające do mediów z Chin skupiają się przede wszystkim na kwestii zarażeń wirusem 2019-nCoV. Początkowo zastanawiano się, jak w ogóle doszło do pierwszego zachorowania. Dziś opinia publiczna poznała za to sposób "wyjścia" wirusa poza Wuhan.

Wiadomości z Chin poważnie niepokoją

Lokalny burmistrz przyznał oficjalnie, że przed blokadą miasta zdążyło je opuścić aż 5 milionów osób. Część z nich uciekała przed chorobą, jednak mogła być już zarażona. Inni udali się za to na przykład na obchody Chińskiego Nowego Roku w inne części kraju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziś z Wuhan nie można już wyjechać, gdyż miasto objęto całkowitą blokadą. Nie wiadomo jednak, ile osób spośród tych, którzy zdążyli to zrobić, było już chorych. Nie wiadomo też, czy grupa zdawała sobie sprawę z ewentualnego zarażenia.

Jak uniknąć zarażenia?

Na pogarszającą się sytuację w Chinach zareagowali już przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie. Przede wszystkim odradzili polskim podróżnym wyjazdy do Azji Południowo-Wschodniej. Ci, którzy już tam są lub mimo wszystko planują się tam udać, powinni zastosować się do szeregu podstawowych zasad.

Dzisiaj grzeje: 1. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
2. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Najważniejsze jest dbanie o higienę rąk oraz higienę spożywanej żywności. Poza tym podróżnym zaleca się unikanie dużych skupisk ludzi, a szczególnie miejsc, gdzie na pewno przebywają chorzy. Należy też bezwzględnie powstrzymać się z odwiedzaniem targów oraz rynków, na których znajdują się żywe lub martwe zwierzęta. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadeszła zaskakująca wiadomość, są porażające zdjęcia. Już wiadomo skąd mógł wziąć się koronawirus. Fani uwielbianego przysmaku oniemieli
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Przyjaciółka Dagmary nagle przerywa milczenie. Ujawniła całą prawdę
  4. Rydzykowi puściły nerwy, nie przebierał w słowach. Wściekły krzyczał nawet o gwałceniu krów
  5. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News