8 Polaków nie żyje, 118 jest rannych. Policja przekazała bardzo niepokojące wiadomości

8 Polaków nie żyje, 118 jest rannych. Policja przekazała bardzo niepokojące wiadomości Źródło: .

Wiadomości przekazane przez policję wręcz przerażają. Aż 8 rodaków nie żyje, 118 jest rannych. Bliscy i rodziny ofiar przeżywają prawdziwy koszmar.

Wiadomości płynące z Komendy Głównej Policji są wstrząsające - tak wielu rannych w Wigilię nie odnotowano jeszcze nigdy. To straszne, co działo się w Wigilię, kiedy wszyscy powinni przebywać bezpiecznie w domu, w gronie rodziny.

Wiadomości: nie żyje 8 Polaków, dziesiątki rannych i poważnie rannych

Policja w okresie świątecznym ma pełne ręce roboty. To najgorętszy okres w roku nie licząc Sylwestra oraz Święta Zmarłych. Niestety Komenda Główna Policji przekazała to, czego obawiali się wszyscy - aż 8 Polaków poniosło śmierć i nie zasiądzie do wspólnego stołu z rodziną. Koszmar dzieje się na naszych drogach, podano niepokojące statystyki, które dobitnie pokazują bezmyślność niektórych kierowców.

Policjanci przekazali statystyki - w Wigilię na polskich drogach doszło do 95 wypadków. To o wiele więcej niż rok temu, w 2018 roku odnotowano "tylko" 67 zdarzeń drogowych. Kolejne smutne wiadomości są takie, że ofiar rannych i śmiertelnych również było o wiele więcej. W 2019 roku w jeden dzień przed Bożym Narodzeniem zginęło w tragiczny sposób 8 osób, rannych zostało 118. Rok wcześniej zginęło 6, a liczba rannych wyniosła 74 osoby.

Policjanci są załamani. Drastycznie wzrosła liczba nietrzeźwych osób, które wsiadają za kółko

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z roku na rok rosną statystyki osób zabitych i rannych na polskich drogach w Wigilię. Policjanci są przerażeni brakiem wyobraźni coraz większej liczby ludzi. W zeszłym roku w drodze na wieczerzę lub tuż po niej zatrzymano 119 pijanych kierowców. Wczoraj ta liczba wyniosła 170 - funkcjonariusze ze smutkiem i niepokojem stwierdzają, że pierwszy raz od 10 lat liczba nietrzeźwych tak mocno wzrosła.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda muzyki. Każdy zna jej piosenki, zmarła nagle
2. Syn Królikowskiego opublikował straszne zdjęcie. Trudno utrzymać na nim wzrok

- Nie opłaca się to [kierowanie po alkoholu - przyp. red.] nie tylko z uwagi na to, że może skończyć się grzywną, utratą prawa jazdy. Może skończyć się nie tylko odpowiedzialnością prawną, ale moralną. Bo jeśli kogoś zabijemy w takim stanie, to nigdy sobie nie wybaczymy ani te rodziny nam nie wybaczą - tłumaczy podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacji
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Żona Roberta Janowskiego oceniła pracę Rafała Brzozowskiego. Bezlitosne, brutalnie szczere słowa
  4. Syn pokazał bardzo stare zdjęcie Dagmary z "Królowych życia". Zmieniła się nie do poznania, teraz nie przypomina dawnej siebie
  5. Agnieszka Woźniak-Starak wyjawia swoje plany na przyszłość. Przybijające słowa, łzy same cisną sie do oczu

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News