wiadomości strajk kobiet
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 25 Października 2020

Już w środę Polacy odczują dotkliwe skutki. Paraliż w całej Polsce, właśnie podano do wiadomości

Ważne wiadomości z kraju. Już na środę planowane są masowe akcje, które mogą mieć bardzo dotkliwe skutki dla Polaków. Co się dzieje?

Pilne wiadomości z kraju. Już w środę wielu Polaków może spotkać się z bardzo dotkliwymi skutkami zmasowanych działań. Wściekłość obywateli nie zna granic. Co się dzieje?

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Ważne wiadomości z kraju. Zmasowane działania przybierają na sile

Strajk Kobiet trwa. Trwa kolejny dzień protestów w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał przerywania ciąży w przypadku ciężkiego oraz nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Dzisiaj kobiety wybierają się na niedzielne msze, by jasno wyrazić swój sprzeciw.

Aktywistki ze Strajku Kobiet apelowały do wszystkich kobiet, by w ramach protestu przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, wybrać się do kościołów w całej Polsce na niedzielne msze. Zachęcały, by w ofierze wrzucić na tacę specjalnie przygotowany banknot, którego projekt do wydrukowania znajduje się na stronie Strajku Kobiet.

To jednak nie koniec działań polskich aktywistek. Planowane są kolejne akcje protestacyjne, które mogą znacznie wpłynąć na funkcjonowanie kraju. Na cztery dni (najbliższy poniedziałek) po głośnej decyzji Trybunału, planowana jest wielka blokada miast. Z kolei w środę działania mają jeszcze bardziej przybrać na sile.

Strajk Kobiet tylko w Warszawie w piątek zgromadził nawet kilkanaście tysięcy osób, które są oburzone decyzją Trybunału Konstytucyjnego. 22 października kobietom odebrano prawo do możliwości decydowanie o aborcji z powodu ciężkich oraz nieodwracalnych wad płodu. Spontaniczne akcje miały miejsce już w czwartek. W piątek z kolei trwały w całym kraju i prawdopodobnie potrwają w ciągu najbliższych dni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

- Teraz plan jest taki: w poniedziałek blokujemy wszystko, co się da, ulice, ronda - zachęcała Marta Lempart, inicjatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet podczas demonstracji na warszawskim Żoliborzu w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego. Rozpoczęcie blokady ulic planowane jest na godzinę 16.00. W środę z kolei protest przybierze formę strajku.

- Od środy nie idziemy do pracy! Skoro to państwo nie działa, to przestanie działać - mówiła Lempart w czasie protestu w Warszawie, cytowana przez Radio Zet. Najbliższa środa będzie powtórką słynnego Czarnego Poniedziałku. W związku z tym Polacy muszą przygotować się na znaczne utrudnienia w ruchu i nie tylko.

Kobiety nie odpuszczają i dalej walczą o swoje prawa, które zostały im brutalnie odebrane decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Tysiące kobiet oraz mężczyzn wyraża swój sprzeciw podczas trwających od piątku protestów. Dzisiaj aktywiści pojawiają się w kościołach w całym kraju w związku ze wpisem arcybiskupa Gądeckiego, który wyraził swoją radość z wyroku Trybunału.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

- Czytałyście pana Gądeckiego, biskupa? Jak cieszy się, że w Polsce będzie zakaz aborcji? Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka - przyklej plakat na zewnątrz! Chcesz/możesz napisać/powiedzieć/zrobić coś innego - apelowano w mediach społecznościowych.

Kolejne protesty odbędą się w poniedziałek 26 października, a także środę 28 października. Jutro Polki wyjdą na ulice, by zablokować ulice wielkich miast. W środę natomiast nie wybierają się do pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zamaskowani rabusie napadli na bank. Powód włamania zaskakuje, nie przyszli tam po pieniądze
  3. Mroczna przeszłość Mariusza Pudzianowskiego wyszła na jaw. Siedział w więzieniu, powód jest porażający
  4. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  5. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  6. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  7. Księżyc zaskoczył naukowców z NASA. Jedno z najciekawszych zdjęć w historii
  8. Gessler zarzuca Polakom 3 karygodne błędy w przygotowaniu schabowych. Dotyczą smażenia, marynaty i mięsa
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet, Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News