Duży wzrost zachorowań, kolejne ofiary śmiertelne. Sytuacja w jednym województwie coraz bardziej się komplikuje

Duży wzrost zachorowań, kolejne ofiary śmiertelne. Sytuacja w jednym województwie coraz bardziej się komplikuje Źródło: .

Przykre wiadomości docierają do Polaków. Środowym rankiem Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba osób zarażonych koronawirusem znów wzrosła.

Smutne wiadomości obiegły media z samego rana. Rząd, ale przede wszystkim służby medyczne, nieprzerwanie walczą z epidemią Covid-19, ale mimo to chorych z każdym dniem przybywa. Choć eksperci starają się uspokajać polską społeczność rosnąca liczba zarażonych wskazuje na to, że jest coraz gorzej. Co gorsza, sytuacja w jednym z województw komplikuje się jeszcze bardziej. 

Duży wzrost zachorowań. Wyjątkowo przykre wiadomości 

Przypominamy, że wtorkowym wieczorem Ministerstwo Zdrowia, za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Twitterze, zaktualizowało dane odnoście liczby chorych na koronawirusa. Podano wówczas, że odnotowano 17 nowych przypadków, co oznacza, że liczba zarażonych wzrosła do 901. Jednocześnie, z przykrością poinformowano, że wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych, która na chwilę obecną wynosi 10. Ciężko uwierzyć w nagły wzrost, jednak jeszcze trudniej pogodzić się z najnowszymi liczbami, opublikowanymi przez Ministerstwo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zaledwie chwilę temu na Twitterze pojawił się kolejny komunikat obwieszczający, że lekarzom udało się zdiagnozować kolejne 26 nowych przypadków. Ponadto, w związku z takim wzrostem, coraz bardziej komplikuje się sytuacja w województwie śląskim, gdzie zarażonych bardzo szybko przybywa. Przypominamy, że by jak najszybciej zwalczyć epidemię, we wtorek rząd zaostrzył swoje działania wprowadzając zakaz wychodzenia z domu z uwzględnieniem wyjątków, jak: wyjście po najpotrzebniejsze produkty do sklepu, do pracy, czy spacer z psem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Przebiliśmy ponurą granicę, kolejne ofiary. Ministerstwo zdrowia nie ma dobrych informacji

2. Wszyscy Polacy dostaną dziś tego samego SMS-a. Znamy jego treść

- Mamy 26 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. - czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. 

Podano również informację o nowych przypadkach śmiertelnych.

- Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na TT Ministerstwa Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. W końcu dobre wiadomości. WHO podało ważne prognozy dot. końca epidemii w Europie
  4. Tajny trik kwiaciarek na opadłe storczyki. Wystarczy jedna rzecz, by odżyły i pięknie kwitły
  5. Rozpoznajesz tę kobietę? Przebywa w szpitalu, nie można ustalić jej tożsamości
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News