Pięć województw w strefie zagrożenia. Ostrzeżenia wydano w trybie natychmiastowym

Pięć województw w strefie zagrożenia. Ostrzeżenia wydano w trybie natychmiastowym Źródło: .

Wiadomości o zagrożonych strefach obiegły krajowe media. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenie pierwszego stopnia. Będzie bardzo niebezpiecznie.

Wiadomości o zagrożeniu przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia dla mieszkańców 5 województw, znajdujących się w strefie największego zagrożenia. Specjaliści proszą o wyjątkową ostrożność w najbliższych dniach. 

Wiadomości o strefie zagrożenia przekazał IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował w sobotę pilne ostrzeżenie, skierowane do mieszkańców aż 5 województw w Polsce. Specjaliści zalecają zachowanie szczególnej ostrożności w najbliższych dniach. Wszystko przez marznące opady deszczu i śniegu, które mogą na tych terenach wywołać szczególnie niebezpieczne oblodzenie dróg oraz chodników. Sytuacja będzie się pogarszać z godziny na godzinę.

Meteorolodzy przestrzegają, by zachować ostrożność nie tylko podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale również przy każdorazowym opuszczaniu domu. Sytuacja w najbliższych dniach będzie się pogarszać, a kumulacja marznących opadów, spowoduje pojawienie się bardzo niebezpiecznej pokrywy lodowej na powierzchniach przeznaczonych do poruszania się zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych mieszkańców zagrożonych województw. Może to prowadzić do wielu groźnych wypadków.

Wiadomości o niebezpieczeństwie obiegły krajowe media

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wśród województw, których dotyczy ostrzeżenie, znajduje się województwo wielkopolskie i mazowieckie, łódzkie i lubelskie oraz południowa część lubuskiego. Nie oznacza to jednak, że reszta Polski pozostanie całkowicie pozbawiona problemu marznących opadów. Zalecane jest zachowanie ostrożności w najbliższych dniach niezależnie od miejsca zamieszkania oraz czujne śledzenie komunikatów pogodowych z regionu oraz całego kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach
2. Polacy w centrum epidemii wirusa Wuhan. Bardzo niepokojące wiadomości

Choć ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najniższym, wydawanym przez IMGW, to warto je potraktować niezwykle poważnie. Ogłaszane jest, kiedy wystąpią warunki pogodowe sprzyjające pojawieniu się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia, a nawet życia ludzkiego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnili jak powstaje jedzenie w KFC. Jest afera, nagranie ściska za żołądek
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Martyniuk nie może dojść do siebie. Nawet najwierniejsi fani nie mogli przewidzieć tak nieprawdopodobnego obrotu spraw
  4. Skandal w "Sanatorium miłości". Haniebne zachowanie uczestnika, przyznał się do wielokrotnej zdrady
  5. Kamil Stoch przekazał piękną nowinę. Serdecznie gratulujemy jego małżonce

źródło: RMF 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News