Niespodziewane, pilne ostrzeżenie dla Polaków. Zdrowie i życie zagrożone, chodzi o skażenie

Niespodziewane, pilne ostrzeżenie dla Polaków. Zdrowie i życie zagrożone, chodzi o skażenie Źródło: Pikio.pl

Niepokojące wiadomości z kraju - pojawiło się pilne ostrzeżenie dla Polaków. Zdrowie oraz życie wielu obywateli może zostać poważnie narażone.

Pilne wiadomości z kraju - zdrowie wielu Polaków będzie narażone na niebezpieczeństwo. Trzeba bardzo uważać. Sanepid stwierdził, że woda z instalacji Wodociągu Publicznego w Wieliczce jest zanieczyszczona bakterią z grupy coli. Takiej wody nie można pić, używać do mycia owoców czy warzyw. Alarm dotyczy rejonu Wieliczki i aż siedmiu okolicznych wsi. 

Niepokojące wiadomości - wydano pilne ostrzeżenie dla Polaków, zagrożone życie i zdrowie mieszkańców

Ostrzeżenie dotyczące skażenia obowiązuje miasto Wieliczka (z wyłączeniem os. Krzyszkowice), Czarnochowice, Śledziejowice, Strumiany, Zabawę, Sułkowo, Kokotowo (bez Kolonii Kokotowskiej) i Lednicę Górną.

- Zakazuje się korzystania z wody pochodzącej z instalacji wodnej Wodociągu Publicznego Wieliczka do spożywania przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców - zakomunikował sanepid w Wieliczce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Burmistrz miasta oraz gminy Wieliczka poinformował, że zanieczyszczenie stwierdzono w czwartek 23 lipca. To bardzo ważne, by pod żadnym pozorem nie pić zanieczyszczonej wody, ponieważ nie nadaje się ona do tego. Nie można również przygotowywać z niej napojów, potraw, myć owoce czy warzywa, myć naczynia kuchenne lub sztućce. Jedyną sytuacją, w której możemy wykorzystać wodę, to cele sanitarne oraz porządkowe, jak na przykład spłukanie wody w toalecie lub mycie podłóg.

Do wszystkich regionów, w których odnotowano zanieczyszczenie, woda zdatna do picia będzie dostarczana do mieszkańców beczkowozami. Obecnie trwają pracę mające na celu oczyszczenie instalacji. Na ten moment komunikat obowiązuje do odwołania.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło

2. Widzowie TVN nie będą mogli się dzisiaj oderwać od telewizorów. Prawdziwy megahit, miliony będą oglądać

3. Specjaliści nie mają wątpliwości, że koronawirus znowu uderzy. Podali datę

Przypominamy - zanieczyszczenie obowiązuje Wieliczkę, Czarnochowice, Śledziejowice, Strumiany, Zabawy Sułkowo, Kokotowo oraz Lednicę Górną. W tych regionach pod żadnym pozorem nie korzystajmy tam z wody do celów innych niż sanitarne - poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieliczce. Grozi to ogromnym niebezpieczeństwem dla zdrowia, a nawet życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Pożegnaliśmy wielkiego kolarza. Był legendą najstarszego polskiego wyścigu
  3. Zamówił przystawkę i dwa zestawy obiadowe z napojami na Mazurach. Gdy zobaczył rachunek, od razu zrobił zdjęcie, znalazł raj na ziemi
  4. Polski samolot runął na ziemię. Ojciec jednej z ofiar przerwał milczenie, tragiczne doniesienia
  5. Sprawa właśnie wyszła na jaw. Odebrano pieniądze dla emerytów
  6. Jarosław Kuźniar trafił do szpitala. Zdjęcie nie pozostawia złudzeń
  7. Nagła metamorfoza Agaty Dudy. Dziś nie przypomina dawnej siebie, zdjęcia nie kłamią

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News